LPRecenze

Brain Traps – Hobo Cobra Action Tracks

Němečtí Brain Traps před pár lety překvapili svou první deskou na Alien Snatch Records a nyní se vrací se šestiskladbovým dvanáctipalcem, vydaným tentokrát v režii Stencil Trash Records, což jako obvykle garantuje nadstandardní vizuální zážitek. Průhledný vinyl s obalem, jehož ústředním motivem je surreálná koláž, toto opět potvrzuje.

V téměř neviditelných drážkách čirého vinylu je na jedné straně ukryta šestice garage rocknrollových písní s energií a lo-fi šarmem. Šedesátkové influence jsou důkladně profiltrovány skrze vlnu revivalistů posledních dvou dekád dvacátého století a naservírovány na punkem upatlaném podnose. Ostatně nahrávka byla zaznamenána na 4trackový magnetofon a analogově živá špína z ní dík tomu jen čiší. Brain Traps mají ale především cit pro psaní chytlavých rockových motivů, což zde na celých patnácti minutách dokazují zas a znovu. V okamžiku, kdy se rozjede úvodní píseň Fine One Time, mi vytane na mysli příměra k fenomenálním japonským garage punks Teengenerate, kteří okouzlili punkový svět v devadesátých letech, stejně jako kalifornským lo-fi punks Supercharger. Brain Traps mají ale v tempech a pojetí kytarových nápadů oproti těmto garážovým 90’s punks o poznání více vlivů jdoucích hlouběji do rockové minulosti. Takže obrazně řečeno, v inspiračních odkazech tu dostanete více Sonics a méně Ramones.

Minimalistická produkce tu funguje jako katalyzátor rocknrolového šarmu, kterého má deska na rozdávání od začátku do konce. Tím evokují amatérské středoškolské kapely z let šedesátých, stejně jako neméně začátečnické diy záležitosti počátku punkového boomu.

Vydavatelský čich Stencil Trash opět nezklamal.

[youtube id=“Evjr4FsyxFk“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: http://stenciltrash.de/
Rok vydání: 2018

Tracklist

1. Fine One Time
2. Good Day
3. I Can Stand It
4. Getting Right
5. Selfdestruct
6. Reason

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button