EPRecenze

Bottlekids – Bottlekids

Britské trio Bottlekids vypustilo do světa svou první desku v podobě limitovaného vinylového EP v sympaticky DIY minimalistickém balení. Délkou své existence sice stále relativně mladá kapela ale ve svém stylu servíruje velice vyzrálou nahrávku.

Bottlekids na svém prvním dvanáctipalcovém EP efektně recyklují odkazy charakteristicky devadesátkového pop punku. Středně tempové rytmy, typické zkreslení kytar i intonace zpěvu jsou reminiscencí půle devadesátých let, kdy se zaprodali Green Day i Samiam, punkovým mikrosvětem hýbali Jawbreaker a časopis Punk Planet. Bottlekids ovšem k tomu přidávají i špetku britského punk feelingu a výrazně chytlavé motivy. Ty oscilují v třetí Dark Times, nejpomalejší z obsažených písní, s potenciálem být hitem na MTV v roce 1996. Jenže od toho uběhlo již třiadvacet let a na MTV už prakticky žádnou muziku nenajdete.

Bottlekids ale ukazují, že v podzemí je místo i pro kdysi mediálně úspěšné punkové formy, aniž by se kolem nich motaly zástupy A&R agentů a gigantické rozpočty velkých vydavatelství.

Každopádně pokud jste fanoušky pop punku devadesátých let, tohle jméno stojí za to nepřehlédnout.

Tracklist

1. 25 Days
2. Smokes, Let’s Go!
3. Dark Times
4. The Wayside

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button