LPRecenze

Botox Rats – Nasty Business

Od vydání prvního alba londýnských Botox Rats uplynulo již neuvěřitelných 8 let, a tak zjevně nazrál čas na pokračování. Botox Rats v mezičase stihli pár split singlů a věnovat se svým dalším projektům.

Jehla se noří do drážek a ticho v místnosti umírá převálcováno dávkou frackovitého rocku, v tom nejlepším slova smyslu. Marco kňučí do mikrofonu své rocknrollové deklamace, zatímco kapela vystřihává jeden jednoduchý rockový motiv za druhým.

Úvod obstarávající Guilty Conscience a Nasty Business jsou od A do Z skvělé rocknroll punkové hity s decentní příměsí sleaze rocku, ze kterého si berou především kvílivá kytarová sóla, využívaná ovšem v míře akurátní k podtržení energie a dynamiky skladeb. Rozjezd Nasty Business s rifem okatě inspirovaným Black Flag a saxofonem, který jako by utekl z desek Rocket From The Crypt, je v mém světě geniální srážkou inspirací a dostává mě do kolen. Nikoliv nadarmo je právě tohle titulní píseň desky – je i jejím famózním vrcholem.

Faktem ovšem je, že desítka zde obsažených písní neobsahuje žádná zásadní zakolísání a jak se kapela na počátku desky rozjede, tak i s jejím závěrem končí, přinášejíc deset ukázkových variací na tentýž hudební recept. Ten je syrový, zároveň dostatečně melodický a v neposlední řadě spratkovsky suverénní.

Pokud jste fanoušky The Gaggers (nebo dalších z projektů těchhle pánů) a Botox Rats vám dosud unikali, neváhejte, Nasty Business je skvělá rocknrollová deska.

[youtube id=“gb2EYPSYgLA“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: wandarecords.de
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Guilty Conscience
2. Nasty Business
3. Come Clean
4. Blacking Out
5. Rubber Heart
6. Heatwave
7. Loose Lips
8. Comatose
9. Taste Of You
10. This Condition

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button