EPRecenze

Born For Slaughter / Myteri – Split

Společné EP, na kterém se jih Evropy setkává s jejím severem – tak by se dala ve zkratce charakterizovat společná deska Born For SlaughterMyteri, před nedávnem vydaná pod hlavičkou hyperaktivního vydavatelství Phobia Records.

Born For Slaughter pocházejí z Makedonie, státu vzniklého na troskách Jugoslávie, a tím v sobě alespoň do určité míry nesou ducha tamních punkových tradic. Dvojice jejich písní je temná, pomalá, stavící na táhlých melodiích vyhrávek a se zlounským chraplákem zpěváka, blížícím se skandinávskému deathmetalovému projevu. Vyznění v mnohých momentech asi nejvíce evokuje to, co ve své době produkovali Amebix a posléze vlna jejich následovníků. Ovšem Born For Slaughter mají ve své zásobárně větší škálu triků a vlastně ještě více operují s temno metalovou atmosférou a neurosiovskou hudební nervností, tak jako si s ní pohrávali v závěru 90. let třeba neprávem pozapomenutí Američané Damad.

Švédi Myteri na druhé straně pokračují tam, kde skončili na své (před relativně nedávnou dobou vydané) velké desce. Rychlý, temný hardcore punk s dávkou melodických vyhrávek, které dodávají celku rozměr, v němž se patos prolíná s melancholií. Ideální záležitost pro fandy dnes již klasických kapel jako Wolfbrigade nebo Tragedy. Vlastně mě tahle dvojice skladeb baví ještě více než jejich dlouhohrající předchůdce. Především druhá När Historien Är Bortglömd je svou podmanivou melodickou linkou naprostou hymnou, hodnou svou atmosférou důstojně podkreslovat ty nejepičtější momenty staroevropských pohanských mýtů.

Info

Label: phobiarecords.net
Rok vydání: 2015

Tracklist

 

  1. Bron For Slaughter – Prison’s Abyss
  2. Born For Slaughter – Dead Life
  3. Myteri – Utbränd
  4. Myteri – När Historien Är Bortglömd

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button