LPRecenze

Boredom – Über Alles!

Boredom jsou kapela z rakouského Grazu a již to je poměrně zajímavý aspekt, neb náš jižní soused, s ním jsme po dlouhá staletí sdíleli stejný státní útvar, není právě zemí, kde by se to fůrou kapel hemžilo, a v podstatě každá, která odtud pochází, si zaslouží svůj díl pozornosti.

Na své desce, vydané za spolupráce osmi vydavatelství, předvádějí kombinaci skandinávského d-beatu s moderním zmetalovaným apokalyptickým hardcorem a tu a tam nějakým stoner rockem či špinavým rocknrollem načichlým rifem. Právě ten poslední aspekt parádně demonstruje první stranu desky uzavírající Crisis Stimulus, jeden z mých osobních hitů na této desce.

Mimochodem tohle je přesně model desky, která ukazuje, jak je matoucí posuzovat nahrávky zběžným prolétnutím na bandcampu či kdekoliv jinde na internetu. Zatímco z počítačových reproduktorků se linoucí rachot ve mně vzbuzoval značnou skepsi, deska z vinylu mi připravila příjemné překvapení a poslech jsem si fakt užil. Jen se tím utvrzuji v tom, že pouze elektronicky šířená hudba bude vždycky stát za prd, ať si říká, kdo chce, co chce.

Samozřejmě‚ Über Alles není asi deska, kterou si budu pouštět každý týden, na druhou stranu v daném subžánru vysoce převyšuje průměr a s klidným svědomím bych ji doporučil každému, koho oslovuje ponurý moderní hardcore, ve kterém se odráží jak ohlasy na d-beat, dnes módní termín crust, tak i na stoner či sludge core.

Info

Label: diyordie.net
Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Anxiety Disorders
  2. Connoisseur Of Art
  3. The One-Handed Parasite
  4. Untitled
  5. Crisis Stimulus
  6. Intro
  7. Fair Trade Caffeine
  8. Plain Vanilla
  9. Alea Iacta Est

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button