LPRecenze

Boats! – Black & White

Pánové z Modern Action Records opět zasáhli terč přímo do středu a mě posadili na zadek. Čím? Velkou deskou relativně málo známých Boats! Ačkoliv se jedná již o druhé LP kapely, ta z mně neznámého důvodu dosud patří k poměrně dobře ukrytým rocknrollovým klenotům amerického podzemí.

[youtube id=“eOYMO1hDQB4″ width=“620″ height=“360″]

Na deseti skladbách Boats! servírují stejné pojetí jednoduché rockové hudby,  jakým nám učarovali The Briefs. Rychlé, zpěvné rockové vypalovačky s refrény, co se zažerou do hlavy, a v tempu, mající potenciál posluchače rozhýbat ať chce nebo ne. Proč tahle kapela není stonásobně známější, popravdě řečeno nechápu, možná, že ve světě, kterému vládnou od fair trade kafe pobryndané plnovousy se už nějak vytrácí smysl rocknrollu jako takového. Skladby Boats! v plus mínus minutových kompozicích do sebe komprimují vše, co patří k dobře napsanému rocku – melodii, energii, šmrnc a v neposlední i ducha poctivého amerického punku či možná lépe řečeno rocku obecně. Ten vás odkáže do sféry jeho pojetí, jaké můžete znát od již zmíněných The Briefs, případně od Clorox Girls či Modern Action. To vše pak s energickým zvukem, vzniklým pod dohledem Teda z kdysi velice známých Mr. T. Experience. Plus body u mě mají Boats! navíc za píseň Smoking Is Cool, protože to tak zkrátka a dobře je.

Boats! zosobňují hudební koncept, jenž pro mě patrně nikdy nezestárne, a doufám, že nejsem sám. Další skvělá deska na Modern Action Records.

Info

Label: modernactionrecords.com
Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. Watch You
  2. Nothing To Say
  3. Good For Good
  4. Smoking Is Cool
  5. One Of Us
  6. Hummerz
  7. I Love Money
  8. Lost Your Number
  9. The Answer
  10. All The Time

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button