Pozvánky

Bloodywood přivezou svůj indický metal do pražského Rock Café

Co spojuje metal, indickou hudbu a rap? Kapela s trefným názvem Bloodywood pocházející ze země plné barev a života – Indie. Pořadatelem koncertu je Rock For People. Show započne 14. března v pražském Rock Café.

Indie to nejsou jen barevné hávy, břišní tanečnice a kořeněné jídlo. V Indii vznikla i metalová kapela Bloodywood. Ta kombinuje tvrdý metal s prvky indické hudby, rapem nebo flétnou.

Kdo stojí za tímto originálním hudebním tělesem? Kytarista Karan Katiyar dal v roce 2016 výpověď v právnické firmě a založil s Jayantem Bhadulou kapelu. Jejich první tvorbou byly metalové covery populární hudby. O rok později vydali vlastní verzi písně Heavy od Linkin Park. Heavy v podání Bloodywood zaujala mnoho hudebních kritiků. Na dalších skladbách spolupracoval raper Raoul Kerr. Aktuálně má kapela šest členů.

Kapela také podporuje charitativní projekty a pomoc v sociální sféře. Jejich píseň Jee Veerey vznikla pro podporu boje proti depresi a duševním chorobám.

V roce 2019 slavili úspěch na evropském tour, měli dokonce tu čest si zahrát na The Wacken Open Air. V Česku je jejich koncert pod taktovkou RFP Concerts, bohužel původně plánovaný koncert byl kvůli covidu-19 odložen.

Dočkáme se jich až teď, 14. března 2023 v Rock Café.

FB EVENT

Související

Back to top button