EPRecenze

Blinded – Plíce plný popela

Jo, to je ta Kanárova nová kapela. To bylo asi tak vše, co jsem poměrně dlouho věděl o tomto produktu pražské D-beat mafie, a ačkoliv mám jakousi vnitřní důvěru v Kanárův vkus, s poslechem jejich původně demo nahrávky jsem otálel až do okamžiku, kdy se proměnila v sedmipalcový vinyl a nutno podotknout, že bylo celkem nač čekat.

Zapomeňte na crust, stejně jako na cokoliv, co přismrádá metalem. Blinded přichází se šesticí songů, které by mohly klidně aspirovat na nějakou klasickou švédskou DIY hardcore nahrávku z půle osmdesátých let. Zvuk je syrově garážový, ale zároveň čitelný, zpěv záhrobně naechovaný a kytarové postupy, pro daný styl, dostatečně chytlavé. Takže vše, co k nahrávce v tomto duchu patří. Pokud vám učarovala stará EP záležitostí jako Disarm, Anti – Cimex či Asocial, nebo jejich hlavně zámořské devadesátkové kopie, Blinded vám, myslím, nepřinesou rozčarování. Vlastně jsem byl až překvapen, jak autenticky tahle deska, neúprosně hnaná vpřed tepajícím d-beatem, zní. Samozřejmě všechno to už tu dávno bylo a bylo tisíckrát přefiltrováno, vykradeno, napodobeno, zapomenuto a následně x-krát znovu nalezeno, ale ono právě o tohle zas tak moc nejde a nakonec – je to jen a jen rocknroll.

V mixu bych asi trochu stáhnul zpěv, hlavně ten druhý, který působí v celku trochu rušivě. Ale tohle může stejně tak někomu jinému vyhovovat, a navíc to bylo původně demo, a musím podotknout, že vinylový master byl i k tomuto velice milosrdný a oproti verzi na bandcampu zní výsledná podoba z drážek desky nesrovnatelně kompaktněji. Ostatně i to je kouzlo vinylu.

Blinded by se mohli vrhnout do nějaké trochu větší koncertní aktivity, ale jak pravil Kanár po jednom neuskutečněném koncertě: „Hele, vole, děláme na tom být, co se týče koncertování, něco jako pražská variace na Meanwhile!“ Co k tomu dodávat, hahaha.

Info

Label: phobiarecords.net
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Život bez šance
  2. Pach krve
  3. Tesco ladies
  4. Slepota
  5. Poslední soud
  6. D-Beat Maffia

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button