CDRecenze

Bleached – Ride Your Heart

Bleached jsou Jennifer a Jessie Clavin, dvě sestry z Los Angeles. Zatímco jejich předchozí band Mika Miko byl hodně syrovou garážovkou šmrncnutou klasickými devadesátkovými riot grrl kapelami, Bleached servírují popovější, uhlazenější a mnohem psychedeličtější garáž.

Právě rozpuštěným acidem nasáklý surfový zvuk zaujme na první poslech nejvíc. To už nejsou agresivní ženský poskakující po ulicích – ačkoli zůstává v popředí svobodná a nezávislá holka – jde mnohem víc o lovesongy. Přitažlivým dělají desku Ride Your Heart drajv garážového punkrocku a roztomilá ležérnost, stejně jako černobílé retro vzpomínky na Shangri-Las nebo pozdější ostřejší dívčí uskupení jako Dishrags.

[youtube id=“5dnhszniNUk“ width=“620″ height=“360″]

První dva poměrně hitové vály jsou jako bezstarostná jízda v kabrioletu s nasazenými brýlemi a nohou na plynu. Jízda se však časem zklidní, křik do větru v ostře řezaných zatáčkách střídá pomalejší tempo a holky sahají do kufru pro lahvičky s éterem, psychedelikami a jinými jedy. Outta My Mind je pomalý popový hit, podpořený magickým skleničkovým cinkáním však získává příjemně snovou atmosféru.

Ovšem začíná to být nuda. Písně jako Love Spells se vrací k jednoduchému surfovému rokenrolu, dupavé bicí, kytarové sólo a všeprostupující ozvěna v Dreaming With You vytrhnávají ucho z letargie. Searching Through The Past v sobě má silný hitový potenciál, přímočarost a melodiku slavné éry amerického pop punku, jako by to byli Green Day a jim podobní v dívčím garážovém provedení.

Nicméně polouchat desku od začátku do konce nudí. V počtu dvanácti skladeb jich minimálně polovina zapadá a jak popové popěvky, tak energie garážových pecek se rozmělňují a zůstává z toho nakonec ta tak trochu žvýkačková, tak trochu trávou omámená atmosféra. Možná deska příjemná jako kulisa na pláž, možná fetiš pro milovníky ženských vokálů a dívčích kapel vůbec. Spíš to je ale bomba, která vybuchne a zahalí okolí hustým dýmem, při bližším pohledu je to pak však jen několik vánočních prskavek.

Tracklist


01. Looking For a Fight
02. Next Stop
03. Outta My Mind
04. Dead in Your Head
05. Dreaming Without You
06. Waiting by the Telephone
07. Love Spells
08. Searching Through The Past
09. Ride Your Heart
10. Dead Boy
11. Guy Like You
12. When I Was Yours

Johnny Násilník

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Související

Back to top button