LPRecenze

Blades – Surf City Punkrock

Pomalu končí sedmdesátá léta a na západním pobřeží Spojených států se punková infekce začíná šířit z alternativních a trendařských klubů vnitřního Los Angeles do vnějších částí toho gigantického souměstí. Punk, který mezitím zemřel v zemi svého mediálního zviditelnění, prožívá i demografickou změnu. Z útočiště na Bowiem vyrostlých velkoměstských freaks se frontálně stává fenoménem předměstských pubescentních chuligánů. Rodí se surf punk i hardcore punk, z krve vyteklé ve rvačkách s nepřáteli i mezi punks samotnými. Přesně do té doby spadají v jihokalifornském kontextu totální legendy legend, Blades. V sestavě se sešli členové Slashers, Non Fascists, Outsiders a Klan, kapel s jepičími životy, jejichž některá jména zůstala otisknuta v textu Rikka AgnewaSurfside.

Za svou krátkou kariéru stihli Blades do vinylu vtisknout pouze trojici písní na kompilaci Someone Got Their Head Kicked In, ale ještě předtím, ve své původní sestavě, natočili demo, které téměř zmizelo v propadlišti dějin a stalo se takřka mýtem. Nyní, po dlouhých dekádách, bylo znovu objeveno a dík Gummopunx nalezlo cestu do vinylových drážek.

Blades předvádějí neučesaný beach punk, stavící na chytlavých kytarách, svižném tempu, hajzlíkovsky neurvalém zpěvu a okamžitě zapamatovatelných refrénech. Přímočaré a kupředu ženoucí skladby mají podobné vyznění jako počátky TSOL, jen s kytaristou, který o něco více herně opisoval od Johnny Thunderse. Dominantní basové linky dokáží vykouzlit parádní melodie, které fungují jako třešinka na dortu. Počínaje úvodní You’re Exit je to jízda, která vás přenese na poloprázdná kalifornská předměstí konce sedmdesátých let. Blades zpomalí jen ve druhé Not A Man s notnou thundersovkou inspirací, nesenou čistou kytarou, ale s refrénem místo heroinu poháněným amphetaminem.

Zvuk se podařilo zrestaurovat až s nečekaným úspěchem, jen úvod utrpěl nevratnou kolísavou deformaci na dochované kazetě, ale po pár taktech se vše srovná a člověka ani nenapadne, že se jedná o záznam zrestaurovaný z pětatřicet let staré audio kazety.

Zpěváka Jesse Rodrigueze můžete při troše štěstí potkat v nějakém berlínském nočním podniku, kde již před dávnými časy zakotvil. Basák Corry je pro změnu již dlouhá léta členem srovnatelně legendárních J.F.A. a Crowd.

Info

Label: https://gummopunxrecords.bandcamp.com/
Rok vydání: 2016

Tracklist

1.       You’re Exit

2.       Not A Man

3.       What Are You Gonna Do

4.       How Do You Know

5.       Life’s Bore

6.       Had Enough

7.       Hung On A Pin

8.       Naked Ladies & DIrty Dogs (Instrumental)

9.       Livin‘ In This World

10.   Only Eighteen

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button