Rozhovory

Blackout Problems: Nikdo nesmí zůstat stát – na našem koncertu ani v životě

Vznikli teprve v roce 2012, od té doby ale letí strmě vzhůru. Řeč je o německé kapele Blackout Problems, která v letošním roce vydala novou desku a 24. května se představí v rámci FreeZone koncertu v pražském Rock Café. Na otázky odpovídal zpěvák a kytarista Mario.

Deutsche Version

Vor kurzem habt ihr das neue Album Holy released. Wie seid ihr bisher mit den Reaktionen zufrieden?

Wir sind wirklich sehr zufrieden mit den Rückmeldungen die wir bisher bekommen haben. Als wir das Album geschrieben und aufgenommen haben, haben wir selten daran gedacht, was denn die Leute davon halten die es hören, daher waren wir erstmal sehr positiv überrascht, als so viele gute Reviews kamen.

Zum neuen Album habt ihr schon 4 Videos gemacht, das letzte sogar mit Nathan Gray von BOYSETSFIRE. Plänt ihr noch mehrere Videos zu der neuen Platte?

Ja! Wir haben sogar schon eins gedreht. Wann es rauskommt und zu welchem Song, können wir leider noch nicht verraten. Am liebsten würden wir das ganze Album verfilmen.

Früher habt ihr schon ein paar Konzerte in Tschechien gespielt – in Pilsen, Prag oder beim Rock For People Festival. Wie erinnert ihr euch an die Konzerte?

Wir erinnern uns sehr gerne an Tschechien. Vor allem das Rock For People war grandios. Das ist ein wirklich sehr schönes Festival mit tollen Bands und einer guten Atmosphäre. Wir kannten das damals gar nicht und dachten nicht, dass uns dort jemand kennt. Am Schluss war es vor der Bühne sehr voll und abgefahren.

Am 24. Mai kommt ihr wieder nach Prag und wieder ins Rock Café. Diesmal geht es um eine kostenlose Show, wo noch tschechische Bands Just For Being und Ellyce spielen. Wie freut ihr euch an dieses Konzert?

Das wird ein ganz besonderer Abend. Bisher das einzige Tschechien Konzert, das wir mit dem aktuellen Album spielen. Wir hoffen, dass es voll wird und die Leute die kommen Lust auf eine schwitzige Rockshow haben. Das Rock Cafe ist der Hammer.

Vor ein paar Jahren habt ihr auch die Ukraine besucht. Wie hat es euch dort gefallen? Und gibt es noch ein Land, das ihr als Band gerne besuchen würdet?

Die Ukraine und Russland waren beide wirklich sehr gut zu uns. Die Konzerte waren sehr intensiv so wie auch die Zeit drumherum. Das war eine Erfahrung über die wir mehr als glücklich sein können. Das nächste Land, das mich persönlich sehr reizt ist Japan. Aber das ist nur so ein Traum =)

Wie sieht es mit euren Plänen dür die nächsten Wochen und Monate aus?

Wir wollen eine gute Festival Saison spielen und würden gerne im Herbst ein paar neue Auslandserfahrungen sammeln. Ansonsten stehen noch einige Projekte an von denen ich im Moment noch nicht so viel erzählen darf, aber es fokusiert sich alles auf Musik machen.

Habt ihr zum Schluss eine Nachricht für die tschechischen Fans?

Kommt vorbei ins Rock Cafe, bringt eure Freunde mit, bringt eure Nachbarn und macht euch bereit euch zu bewegen. Man sollte nie stehen bleiben. Weder im Leben noch auf einem Blackout Problems Konzert.

Před nedávnem jste vydali novou desku Holy. Jak jste spokojení s dosavadními reakcemi?

S ohlasy jsme nad míru spokojení! Když jsme desku psali a nahrávali, vůbec nás nenapadlo, že bychom mohli dostat tolik pozitivních reakcí, to nás příjemně překvapilo.

K nové nahrávce jste natočili už čtyři videoklipy, jeden dokonce s Nathanem Grayem z BOYSETFIRE. Plánujete ještě nějaká další videa?

Ano, jedno už máme dokonce hotové! Kdy vyjde a k jaké písničce to je, to zatím nemůžeme bohužel prozradit. Nejraději bychom udělali klip ke všem songům na desce.

[youtube id=“YFMBfbyW7LE“ width=“620″ height=“360″]

V minulosti jste už několik koncertů v České republice odehráli – v Plzni, v Praze nebo na hradeckém Rock For People (2013). Jak na tyto koncerty vzpomínáte?

V Čechách to bylo vždycky super, hodně se nám líbilo právě na Rock For People. Byl to parádní festival se skvělýma kapelama a jedinečnou atmosférou. Báli jsme se, že na nás nikdo nepřijde, protože nás tu v té době vůbec nikdo neznal, nakonec ale bylo před pódiem pěkně plno.

24. května se představíte opět v Praze a opět v pražském Rock Café. Po vašem boku vystoupí ještě Just For Being a Ellyce, vstupné bude zdarma. Jak se k nám do Prahy těšíte?

Bude to náš jedinej koncert v Český republice s novou desku, proto pevně věříme, že to bude skvělá párty. Doufáme, že bude plno a že lidi budou mít chuť se na koncertu pořádně zapotit!  V Rock Café už jsme byli a moc se zpátky těšíme!

Před několika lety jste mimo jiné odjeli i turné po Ukrajině a Rusku. Jak se vám tam líbilo? A máte nějakou vysněnou zemi, kam byste se jako kapela rádi podívali? 

Ukrajina i Rusko, to byly super zkušenosti. Koncerty byly hodně intenzivní a stejně tak i celkovej zážitek z obou zemí. Já osobně bych se moc rád podíval do Japonska, to je ale zatím jen takový sen.

Jak vypadají vaše plány pro nejbližší týdny a měsíce?

Na dveře klepe festivalová sezóna, kterou máme letos celkem nabitou a na podzim bychom rádi vyrazili na zkušenou do nových zemí. Je před námi ještě několik dalších projektů, o těch zatím nemůžeme moc mluvit, všechno se to ale samozřejmě bude točit kolem hudby.

Máte na závěr nějaký vzkaz pro české fanoušky?

Přijďte do Rock Café, vezměte s sebou kamarády, sousedy a buďte připravený se hýbat, nikdo nesmí zůstat stát! Nejen na našem koncertu, ale i v životě!

Související

Back to top button