CDRecenze

Bitch Queens – L.O.V.E.

Vlastně je to takové, jak když se vracíte z koncertu. Snažíte se být dostatečně sexy, ale k tomu jste propocení, polití pivem a rozepínání opasku vám trvá o dost dýl, než by bylo vhodné. O tom zbytku rtěnky na krku radši ani nemluvim. A když pak na svém pokérovaném těle ucítíte damaškovou peřinu, začínáte navzdory erekci chrápat. Tak přesně o tom jsou švýcarští Bitch Queens!

Upřímně tuhle kapelu miluju. Má neskutečný smysl pro melodii, cit pro refrén a práci kytar, nebere se vážně, a přesto zůstává autentická. Jejich nejnovější album L.O.V.E. navazuje poctivým rock’n’rollem tam, kde přecházející Kill Your Friends skončilo. Na nějaké špekulování není ani čas, ani prostor. Bitch Queens to do nás hrnou od prvního songu.

[youtube id=“uuopSclQ9cI“ width=“620″ height=“360″]

Tím je sice klipová hymna Anti-Social, ale až Deadbeat Generation, která následuje, je opravdovým startem alba a přál bych si, aby i koncertního setlistu. Rock’n’roll napůl hraný citem, napůl drilem, všechny osvědčené triky s tempy a rytmy pěkně na jedné hromádce, chytrá hra kytar a překvapivě dominantní tamburína. Naked Or Denim taky patří mezi to nejlepší, co kdy Bitch Queens zplodili. A to jejich diskografie není nijak chudá a udržuje si vysoký kvalitativní standard. Další z povedených zářezů na L.O.V.E. je R-Rated. Je naprosto jasné, kde pánové čerpají inspiraci, ale autorská invence pokaždé vystřelí Bitch Queens do lepší společnosti. Ano, víc rocku v punkrocku! Všechny ty glam shock’n’roll vlivy míchá švýcarská čtveřice s lehkostí a nadhledem – stačí si jen pustit Boy Toys Of Glory. Navíc umí vkusně citovat (hádejte koho) v Girls Girls Boys Boys i se utrhnout ze řetězu s Davidem Baguettou v Techno Is Dead.

Přijďte Bitch Queens zas jednou omrknout naživo; do své milované České republiky se vrátí 15. února, kdy zahrají v pražském prostoru Underdogs‘. Když Turbonegro kloužou do taneční polohy a Biters ke stadiónovému patosu, Bitch Queens zůstávají ve smradlavé uličce před záchodky a nemůžou se rozhodnout, jestli zajít na pánský, nebo na dámský. Tak to mám rád!

Info

Label: Lux Noise
Rok vydání: 2017

Tracklist

01. Anti-Social
02. Deadbeat Generation
03. Naked Or Denim
04. Polymeric Lover
05. R-Rated
06. B-Stock Babies
07. Devine Receiver
08. Boy Toys Of Glory
09. Collateral Damage
10. Girls Girls Boys Boys
11. Techno Is Dead

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button