CDRecenze

Bitch Queens – Kill Your Friends

Když jsem před rokem a půl recenzoval EP Suck It Up od švýcarských Bitch Queens, napsal jsem, že jsem si vždycky přál, aby takhle zněla moje kapela. Sranda, Mel z Bitch Queens přesně tohle použil v případě desky High Visibility od Hellacopters. Nevím, co z toho vyvodit, ale klidně to může posloužit jako důkaz pro jednu z DeSelbyho teorií. A bez vytáček přiznávám, že mám pro tuhle partu slabost.

Bitch Queens, to je kapela, které je nejlíp v zakouřeném klubu. Hlavně aby tam bylo hodně chlastu, holek a klidně nějakej ten hezkej tranďák. V duši to jsou nefalšovaní denimoví démoni a z jejich muziky to je cítit měrou vrchovatou. I když slyšíte, kde jsou jejich vzory, nepůsobí ani omylem jako bezduchá vykrádačka slavnějších jmen, ale mají svůj vlastní a uvěřitelný výraz. I přes nehranou party povahu je zdobí skromnost a vděčnost. A nejen jejich pražané jim rozumějí.

[youtube id=“O8UNna2w8QI“ width=“620″ height=“360″]

Nástup desky je monstrózní. Chvilku váháte, jestli to jsou Ramones nebo Manges, ale sled akordů vám napoví, že máte v ruce něco mnohem, mnohem temnějšího. Zvrácenějšího. Turbonegerského. Je to pecka Kill Your Friends, která odstartuje další půlhodinu poctivého death-punku, nespoutaného a nebojácného. Tohle beru všema deseti. Oceňuju především řemeslnou práci obou kytar a tah na branku v podobě refrénu, který ani po měsíci nemůžu dostat z hlavy. A to samé se dá říct o následující klipové Gimme A Kiss. Jak deska proplouvá stopáží, občas vykouknou Backyard Babies, občas cokoliv, na co sáhl Uwe Umbruch. Jenže vše zní tak přirozeně, že může spousta jiných uniformovaných kapel jen a jen závidět. Baví mě, když jsou chvilkami přímočaří jako v That Girl nebo Take Out The Trash, stejně jako když zpomalí do takřka sedmdesátkové Waste Me, kde je v kytarách cítit láska k Alice Cooperovi. Uznávám, že třeba v Lick It Like You Like It, což je takový jazykolamecký ekvivalent tuzemského rčení „jemně mi ho mni“, může být sexy projev Bitch Queens už přitažený za vlasy, ale dojem z nahrávky to nekazí. Vlastně je celá deska až podezřele vyvážená a dokáže držet vaši pozornost po celý čas.

[youtube id=“vg3Aq1GAXnc“ width=“620″ height=“360″]

I když je na albu spousta dobrých, až skvělých songů, myslím si, že úvodní Kill Your Friends žádná z nich překonat nedokáže. Ta je totiž esencí všeho, co tahle džínová čtveřice reprezentuje a právě proto se bude nášivka s jejich logem obzvláště atraktivně vyjímat na vaší kutte. A i v souladu s povedeným obalem je tohle deska, kterou si Bitch Queens zasloužili.

Info

Rok vydání: 2014

Label: Lux Noise

Web: www.bitchqueens.com

Tracklist:

01. Kill Your Friends
02. Gimme A Kiss
03. Again, Again And Again
04. Who Are You?
05. That Girl
06. Waste Me
07. Get Out Of My Way
08. Take Out The Trash
09. Lick It (Like You Like It)
10. Joan Is A Creep
11. Bullseye Baby
12. Tick, Tick, Tick

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button