LPRecenze

Big Mess – You Know I Care

Zdánlivě nenápadný zeleno-bílý obal s trochu obtížně rozluštitelným logem ukrývá dotek navýsost současného dánského alternativního rocku. Big Mess jsou mladí a svěží, inspirující se v minulosti, ale zároveň nezatížení stigmatem zaháčkovanosti v subkulturních škatulkách.

Big Mess servírují melodický rock s melancholickou náladou a punkovou energií, kde můžete zaslechnout ohlasy amerických klasiků jako The Replacements nebo Jawbreaker. Je tu z posledních dekád dvacátého století vysosáno to, co se kapele hodí do krámu, aby zrealizovala svou vlastní vizi rocknrollu. Ta v konečném výsledku zapadá do stejné množiny jako současné zámořské záležitosti typu together PANGEA či Audacity, jen s lehkým průnikem do světa post-punkové zasmušilosti.

Devítipísňová kolekce má až nečekaný potenciál ve své chytlavosti a skladby jako Bad Decision nebo Make Up Your Mind jsou zkrátka a dobře hity na první poslech. Bad Mess mají to zásadní kouzlo opravdu mladých kapel, spočívající v tom, že se nezamotávají do pokusů o komplikování svých motivů i kompozic jako takových, ale zkrátka a jednoduše vysekávají jeden chytlavý motiv za druhým, bez pozastavení se nad tím, zda tu už byl tisíckrát nebo nikoliv. To ve spojení s podmanivou barvou hlasu zpěváka dělá z jejich debutu naprosto perfektně fungující nahrávku.

Druhá strana alba se nese v lehce volnějším tempu, aby vše završila skvělá punk tečka za albem v podobě závěrečné Failre Exposer.
Jako chutné koření pak působí to, že mastering desky má na svědomí lokální legenda Peter Peter z fenomenálních Sods a Sort Sol.

Big Mess mají už venku i své druhé album, ale o tom třeba zas někdy příště.

Info

Label: bigmessdk.bandcamp.com
Rok vydání: 2016

Tracklist

1. Twenties
2. Bad Decision
3. Make Up Your Mind
4. Shooting Up Love
5. Perfect
6. One Good Reason
7. One More Year
8. Losing End
9. Failure Exposer

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button