Cz/SkNovinky

Běsnící i éterický úkaz Ed Rosenthal chystá Smrt ega

Turbulentní časy si žádají odhodlání a šílenství. Potřebujete i dostatek inspirace a originalitu. Rozevlátí plzeňští garážoví maniaci Ed Rosenthal se po mnoha proměnách hudebních i personálních chystají vydat druhé velké album. Od angličtiny k češtině, od garážových ozvěn k ostrým synťákům.

Napřed přijde singl Stroje Slunce jako předzvěst bouře. Ve fyzické podobě jako limitka na sedmipalcovém vinylu v počtu pouhých padesáti kusů. O vyřezání vinylů se v duchu DIY postarají Korobushka Records. Nebude chybět speciální skládací obal a ručně tištěná grafika z linorytu. Následovat bude plnohodnotné album s nekompromisním názvem Smrt Ega. Oproti anglicky zpívanému albu These Drums Are Vaporwaved, které vyšlo před pěti lety, působí české texty Tobiáše Muchy syrověji, autentičtěji a také vyzráleji.

Nástrojově se Ed Rosenthal ustálili na kombinaci kytary a zpěvu (Tobiáš Mucha), kláves (Nikola Veselá) a bicích (Ondřej Šlechta). Prošli si ovšem i sestavou se dvěma kytarami, basou a bicími, občas doplněnou i klavírem a dechovými nástroji. V kapele se postupně objevili i členové spřízněných hudebních těles Marcel Gidote’s Holy Crab nebo Blue Chesterfield. Po přestávce mezi lety 2019 až 2021 se Ed Rosenthal vracejí a zpracovávají všechny předchozí vlivy a sklony od garage punku, stoner rocku nebo psychedelie do vlastní originální kombinace garážové divokosti i undergroundové poetiky.

Při účasti na soutěži Riversound končí Ed Rosenthal na prvním místě a získávají možnost zahrát na Reverberation Festivalu v Drážďanech. Odtud vedla cesta k dalším koncertům až do dnešních dnů, kdy kapela natáčí druhé dlouhohrající album. Smrt Ega vzniká v legendárním studiu Golden Hive v Praze. Vzhledem k tomu, že náklady přesahují 50 000,- Kč, se Rosenthalové rozhodli pro sbírku, s jejíž pomocí mohou náklady na nahrávání částečně pokrýt.

Tony Youngfield

Sometimes antisocial, always antifascist. Sailor of rock'n'roll since 2007, journalist since 2013. DJ Tony Looney Drill since 2018. You have no right to know anything more about me.

Související

Back to top button