Rozhovory

Beautiful Bastards o novom albume: V istom zmysle sme hudobne dozreli

Beautiful Bastards vydali 5 rokov od ich debutu Gentlemen on Hunt nový album s názvom S krvou bastarda. Niečo viac nám o ňom povedali spevák Harwy a basgitarista Boris. 

Čo mi môžete povedať o vašom novom albume?

Boris: Tak asi najdôležitejšie v momentálnej situácii je, že sme ho vôbec stihli nahrať. Po viacerých presunoch (pôvodný plán bol október 19) sme sa na konci februára dostali do štúdia a koncom marca sme boli hotoví. Niektoré skladby hráme už viac ako 4 roky, takže sa patrilo aj nahrať niečo nové. Rovnako ako prvý album, aj tento sme nahrali u Jura Kankulu. Juro je rocker, takže má ten správny feeling a bolo relatívne ľahké sa s ním dohodnúť a pretlačiť naše predstavy do nahrávania.

Harwy: Od vydania nášho debutového albumu GOH uplynulo 5 rokov, materiál na nový album vznikal priebežne za ten čas, takže sú tam songy, ktoré vznikli pred štyrmi rokmi, a máme ich dávno zaradené v koncertnom playliste, a takisto aj horúce novinky. My sme boli s Jurajovou prácou spokojní už pri debutovom albume, takže voľba, kde budeme nahrávať, bola jasná. Album už momentálne nájdete aj na streamovacích službách.

Kde ste brali inšpiráciu pri písaní textov?

Palo: Pri každom songu je to individuálne. Ak by som to mal zobrať v globále, tak pri každodenných situáciách, veciach, problémoch a radostiach, ktoré denne zažívame. Musím vypichnúť, že dva texty na novom albume nám napísal náš kamoš, exbubeník a člen kapely ZK Feďo, a to songy Poklady a Mr. Kilmister.

V čom je podľa vás tento album iný oproti debutovému albumu?

Harwy: Keďže za tých 5 rokov nastali v kapele určité personálne zmeny, tak noví členovia priniesli do Bastardov aj svoj hudobný feeling. A iný je podľa môjho názoru aj v tom, že sme v istom zmysle hudobne dozreli.

Boris: Ja by som povedal, že je taký dozretejší, hráme spolu už dlhší čas, takže by som povedal, že je na vyššej úrovni hudobne aj textovo.

V songu Paranoje spievate o lacných argumentoch a paranojí v ľuďoch. Ako vznikal tento song?

Harwy: Text k Paranojám som písal ako reflexiu k obrovskému boomu tzv. konšpiračných médií typu hlavnespravy, badatel.net a kopec iných, ktoré sa, aspoň ja to tak vnímam, tešia veľkej obľube, ponúkajú pre čitateľa lacné a iné riešenie a odôvodnenie problémov, paradox je, že sú to v drvivej väčšine účelovo poskladané lži a polopravdy.

A prečo podľa vás ľudia veria konšpiračným teóriám?

Boris: Podľa mňa preto, že je to jednoduchšie, ako hľadať rozumné, reálne príčiny našich problémov.

Harwy: Musím súhlasiť. Pritom pri väčšine týchto príspevkov a článkov nedá veľa práce dohľadať zdroje a človek zisťuje, že sú účelovo poskladané, že kontexty nesedia atď. Účel svätí prostriedky.

A teraz posledná otázka. Dotkli sa vás nejako opatrenia proti korone?

Boris: Určite áno, koniec koncov ako aj ostatných ľudí, bez ohľadu na to, či sú muzikanti, alebo nie… My sme museli zrušiť skúšky s kapelou. Náš bubeník Rasťo je záchranár, takže je v prvej línii… Nemôžeme chodiť na koncerty, organizovať koncerty… Uvidíme, či vôbec budeme robiť s True Reason náš TOHC Fest v septembri… Všetci dúfame, že to už čoskoro skončí a vrátime sa k našim „normálnym“ životom.

Palo: Hej, ja ako promiskuitný človek som musel dosť masívne obmedziť svoje aktivity😄. Zrušené skúšky, akcie, koncerty, festivaly, je to des, ale uvedomujeme si vážnosť situácie, ale aj to, že ak k tomu budeme pristupovať zodpovedne, tak sa život o to skôr vráti do pôvodných koľají a zasa sa s kamoškami a kamošmi uvidíme na nejakej parádnej akcii, pri skvelej muzike, rakenrole a drinkoch.

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button