EPRecenze

Bäddat För Trubbel – Dina Vänner Har Rätt

Bäddat För Trubbel jsou již několik posledních let miláčky švédské DIY punk scény a když si poslechnete jejich nahrávky, záhy pochopíte, proč tomu tak je. Za relativně krátkou dobu mají na svém kontě již dvě alba a právě vydali nejaktuálnější EP na stockholmském vydavatelství Skrammel Records, jež se v letošním roce rozjelo ve velkém stylu.

[youtube id=“O3924gATMfI“ width=“620″ height=“360″]

To, co na desce dostanete, je naprosto bezprostřední a tak nějak pocitově bezstarostným spojením klasického švédského rocku, či chcete-li punku, s pub rockem i garage rockem. Písničky, stavící na výrazných a jednoduchých rocknrollových kytarových postupech spolu s charakteristicky švédsky pojatým zpěvem. Osobním hitem je tu pro mě asi druhá Ett bra är, bazírující na bluesem načichlém základním nápadu, který song poněkud vyčleňuje z větší části svižných rocknrollových vypalovaček na této až nemístně krátké desce. Když pak dohrává závěrečná Du känner inte mig, mám neodbytnou chuť desku jen otočit zpátky na začátek a pustit si ji opět do kola. Takhle se dělají malé rockové klenoty.

Pokud vás oslovují klasické evropské punk záležitosti, Bäddat För Trubbel stejně jako jejich v zásadě podobně znějící krajané Moralens Vaktare patří k tomu nejzajímavějšímu, co současná podzemní (nejen) švédská hudební scéna nabízí.

Tracklist

  1. Dina Vänner Har Rätt
  2. Ett Bra Ar
  3. Sa Jävla Kass
  4. Du Känner Inte Mig

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button