LPRecenze

Bad Nerve – The Lost Ones

Bad Nerve ze severošvédského Umea se po samostatném a split EP vrací do hry s plnohodnotným albem. V sestavě najdete ostříleného Jonase Lyxzena z DS- 13, Separation, Insurgent Kid nebo Abhinanda a na basu hraje americká expatka Melody. O vydání desky se postarala dvojice lokálních vydavatelství NyVag a Luftslott.

The Lost Ones od prvního úderu do nástrojů servíruje punk osmdesátkového střihu nebo, jak jsme tehdy říkali, hardcore, s výraznou stopou zaoceánských inspirací. Žádné velké servítky, kytarový riff se chytne za ruku s rychlým beatem bubnů a vše se dá do běhu. Kytara má skvělý přirozený zvuk a zpěv osciluje mezi deklamací a naštvaným křikem s decentní dávkou melodiky, vystavěné na kytarových základech písní.

Bad Nerve se ovšem nebojí ani výrazně zvolnit a pohrát si s klasicky punkovou melodií, což perfektně ukazuje skladba It’s Not A Perfect World nebo hned druhá Prisoners, kde finále celé písně vévodí death rockově nazvučené sólo. Opakovaně se ale v následujícím momentu vše opět ocitá ve svižných hardcore punkových kolejích. Můžete tu čas od času vystopovat inspirace v DC, kalifornské a mid west scéně raných osmdesátých let, ovšem s vlastní tváří, doplněné o ženský element ve zpěvu, jenž je perfektní třešničkou na punkový hudební dortík. To celé s klasicky skandinávským zvukem, který, pokud máte rádi třeba Regulations nebo v úvodu zmíněné Insurgent Kid, vám za A bude příjemně povědomý a za B bude mít potenciál si vás rázně zaháčkovat.

Jako zajímavost na okraj je záhodno zmínit, že The Lost Ones byla nominována na švédské hudební ceny Manifestgalan v kategorii punk za rok 2017 spolu s Wolfbrigade, Trots (což je další kapela, v níž působí Melody) a Allvaret.

[youtube id=“7STW78p1G7Y“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: luftslottrecords.com
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Mission
2. Prisoners
3. No Attitude
4. Another One Is Dead
5. I Can’t Believe It’s Saturday Again
6. Are We The Lost Ones?
7. There Was No Golden Age
8. Not A Perfect World
9. They Got To Me
10. Out Of Time
11. Not A Victim
12. You Got Me Paranoid
13. Human Desperation Pays For Your Vacation
14. Light A Match

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button