CDRecenze

Backfliping Dog / Human Fault – split

Máme tady split od kapely Backfliping Dog z Horní Bečvy a bandy Human Fault z Vyškova, které se obě hlásí k hardcore – punku. Nahrávka byla pořízena ve studiu Davos ve Vyškově, a pokud jde o zvuk, je vidět, že si dali záležet. Všechno je pěkně čistý, nástroje parádně rozeznatelný a konkrétní. Nemusíte nijak špičatit uši, abyste slyšeli, co je třeba. Od zpěvu až po ten poslední úder do hajtky.

CD otvírají Backfliping Dog, který naservírují šest válů v celkem pohodovým, ale i tak energickým tempu. Nejpovedenější by se mohl jevit kousek Revoluce od stolu, a to jak textem, tak i samotnou melodií songu. Škoda, že v tomto duchu, alespoň pokud jde o text, se nenesou i ostatní skladby. Je jasný, že nadávání na všechno možný do tohohle žánru patří (viz skladba Fízlovský stát), ale je spousta jiných problémů k řešení. Nejen to, v jakým státu žijeme, to víme všichni moc dobře.

Na řadu přichází Human Fault, kde už podle krátkého intra poznáte, že tahle kapela bude na splitu tou hudebně drsnější, a okamžitě vás o tom přesvědčí jejich sedm skladeb nasranýho hardcore punku. Úpěnlivost zpěvačky za maikem je tak zřetelná, že posluchači okamžitě dochází, že věří tomu, o čem ječí, a myslí to vážně. A tak by to taky mělo bejt. Mimochodem, její hlas je zabarvený tak, že pokud kapelu neznáte, asi byste jen těžko hádali, že patří babě.

A hodnocení? Je to jednoduchý, rozhodně není špatný na každou z těchto kapel zajít a podpořit ji svou účastí na koncertě. Pokud jde o CD, nic nového ani závratného však nepřináší. Přesto stojí za slyšení tomu, koho tento žánr zajímá, kdo hledá přímočarost a nepotřebuje u muziky  moc přemýšlet. Ale ten, kdo hledá něco hlubšího, si ho dvakrát za sebou nejspíš nepustí.

Tracklist

Backfliping Dog

01. Mosty
02. Revoluce od stolu
03. Poslední z nás
04. Dál už to nejde
05. Vymítač boha
06. Fízlovský stát

Human Fault
07. Intro
08. Lhostejnost
09. Revoluce
10. Odplata
11. Vaše demokracie
12. Póza
13. Politik

Související

Back to top button