CDRecenze

Authority Zero – The Tipping Point

Po první desce Stories Of Survival od americké skupiny Authority Zero, která se mi ocitla v rukou, jsem se docela těšil na další. Kapela, od které jsem skoro nic nečekal, zakotvila v mém přehrávači na dlouhou dobu a co čert nechtěl, moc se neflákali a já už držím v ruce  jejich další řadovku.

Od minulého alba se trošku změnilo složení a kapelu, z důvodu věnování více času rodině, opustil bubeník Jim Wilcox a kytarista Zach Vogel. Na jejich místo nastoupil kytarista Brandon Landelius a bubeník Sean Sellers, kterého můžete znát z kapel Good Riddance nebo The Real McKenzies. The Tipping Point je v pořadí už pátou dlouhohrající deskou kapely, produkoval ji Cameron Webb a nahrávalo se v Maple Studio v Kalifornii.

Authority Zero znějí díky bohu pořád stejně a stále se drží svého punkrockového stylu. Tak, jak jsme je opustili na desce Stories Of Survival, tak jsme je našli na The Tipping Point. A to je zatraceně dobře. To, co se mi minule líbilo, je tu znovu, a hlavně nechybí hlas zpěváka Jasona DeVora. Jeho zvláštní zabarvení hlasu, který se těžko popisuje, dělá kapelu hodně zajímavou.

Pokud jsem vás v minulé recenzi nezlákal poslechnout si tuhle výbornou kapelu, tak teď už na mě dejte. Authority Zero je skvělá kapela, která vás v každém songu něčím zaujme a nakonec si i vy zamilujete Jasonův hlas.

Info

Label: Concrete Jungle Records

Rok vydání: 2013

Tracklist

01. No Other Place
02. Undivided
03. For The Kids
04. Take Or Leave It
05. Struggle
06. Lift One Up
07. On The Brink
08. Today We Heard The News
09. The Tipping Point
10. Shakedown In Juarez
11. Endless Roads
12. 21st Century Breakout
13. What’s The Big Deal

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button