CDRecenze

Authority Zero – Stories Of Survival

Americkou kapelu Authority Zero jsem donedávna neznal. Všechno změnila až naše pošťačka, která přinesla balíček, na kterém svítil nápis Concrete Jungle Records. Slušně jsem poděkoval a trhal obal. Z obálky vypadla neznámá kapela a já se v redakci marně snažil zbavit toho divnýho CD. Bohužel, nebyl jsem sám, komu se nechtělo psát recenzi, a tak mi nezbylo než strčit CD do počítače a vrhnout se na to. V celku nuda, říkal jsem si. To se ale všechno brzy změnilo.
Deska s názvem Stories Of Survival už vyšla před dvěma lety v USA u labelu Viking Funeral Records. Nyní vychází v Evropě u Concrete Junge Records a aby se neřeklo, dostala bonus v podobě šesti live songů. Sice nahrávka v prvních tónech nemá moc šťávu, ale nakonec se to pořádně rozjede a je cítit energii publika, které si užívá song za songem.

V uších se mi po krátkém intru strhla pořádná mela v podání songu The New Pollution. Musím přiznat, že tenhle song byl vážně pořádně nakopávající. Další songy se na mě valily jako příboj u Gibraltaru a vypadalo to, že to nikdy neskončí. Vysvobodil mě až pomalejší do reggae sklouzávající hit Big Bad World, který trošku nadává na ten dnešní velkej zlej svět. Chmury stranou a hurá dokola v další várce parádních punkrockový hitovek, které jsou melodické, až to trhá srdce a nejvíc střevíce. A hlavně to není k zastavení. Vyloženě špatný song se na téhle desce bude hledat těžko.

I když jsem Authority Zero doteď neznal, jejich staronová deska mě vyvedla z temnoty a otevřela mi oči pro další výbornou kapelu. Ty nahoře mi odpusť mé zaslepení, odteď již budu šířit jen slávu Authority Zero! Zkrátka tohle je výborná deska a koukejte si ji někde sehnat.

Tracklist:

01. Intro
02. The New Pollution
03. A Day To Remember
04. Brick In The Wave
05. Get It Right
06. Big Bad World
07. Break The Mold
08. Crashland
09. Liberateducation
10. Movement
11. The Remedy
12. No Way Home
Bonus:
01. Break The Mold (Live)
02. Big Bad World (Live)
03. No Regrets (Live)
04. Crashland (Live)
05. Carpe Diem (Live)
06. Rattlin‘ Bog (Live)

 

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button