NovinkyZahraniční

Psychedelici King Gizzard & the Lizard Wizard přichází letos už s třetím albem

Zavražděné ostatky Vesmíru ještě nestačily ani vychladnout, natož zetlít, a King Gizzard & the Lizard Wizard naprosto bez fanfár pustili do světa nové a letos už třetí víc než půl hodinové album. Třinácti skladbová deska nese název Sketches Of Brunswick East, vychází opět na Flightless records, potažmopro Heavenly.

Nápomocní byli i pánové z Mild High Club. Ale o nich až zase jindy. Prozatím se nechte uchlácholit písní jejich nejznámější a prakticky titulní písní, která vyšla i na jejich debutu Timeline.

[youtube id=“jEX0r9cs5_0″ width=“620″ height=“360″]

Můžete se těšit na první poslech poměrně jemnější a méně psychedelickou práci, ale věřte, že zdání klame. Nový počin se nese v duchu desek Quarters! a Paper Mâché Dream Balloon, které obě vyšly v roce 2015. Ale rozhodně nečekejte tak klidný a mírumilovný průběh.

Pomalu nám končí léto a ty loňské výkřiky, kterými Stu a jeho trpaslíci vypouštěli z košíku Rattlesnake, se už tak nezdají být nereálné. „Na rok 2017 plánujeme vydat 5 desek.“ Zatím se pánové zastavili na čísle tři. Únorovou Flying Microtonal Banana, dnes již klasiku, následovala červnová Murder of The Universe, taková koncepční tečka, která celá uzavřela jednu velkou kapitolu téhle podivné australské partičky, jež se trousí napříč styly.

Co říci na závěr? Jen snad, ať už vydají další vál. King Gizzard & the Lizard Wizard je v současnosti ta nejtvrdší hudební závislot.

 

G.Zs

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Související

Back to top button