EPRecenze

Aterfall – Plague

Spolu se splitem Rajoitus / Utanförskapet dorazila i malá deska zabalená ve stylovém černém obalu s lebkou s nápisem Aterfall. Název, za kterým se skrývají tváře a jména, která můžete znát z kapel jako Raw Hate nebo Anger Burning. Takže co čekat? Raw punk, d-beat, crust?

To, co deska prezentuje, je ponuře a záhrobně vyznívající mix klasického švédského raw punku s jednoduchým death metalem. Rychlost a tempa, stejně jako naechovaný zpěv, jasně odkazují k punkovým kořenům, ale spousta kytarových postupů i vyhrávek je ve své zásadě metal v té nejsyrovější a nejprimitivnější podobě, tak jak mě baví. Vlastně mě celá tahle krátká deska až nečekaně dostala, jak svou energií, tak i výborným prostoupením obou hudebních světů. Tak trochu to zní, jako by nějaká death metalová kapela hrála covery z éry klasických raw punkových časů švédského hardcore punkového podzemí. Kříženec kangpunku se zlometalem funguje a všechny čtyři zde umístěné skladby to dokazují víc než dobře.

Soudě dle této nahrávky Aterfall jsou kapelou, jejíž jméno by si měli zapsat za uši všichni ti nosiči nášivek Anti Cimex a Wolfbrigade, neb tohle je obdobná liga, jen v lehce metalovějším podání. V ČR by mohla být deska k mání u Phobia Records, stejně jako ostatní tituly PPP Records.

Info

Label: facebook.com/ppprecords
Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Black Death
  2. Fraga Inte….
  3. No More
  4. Lifetaker

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button