EPRecenze

Arrogant State / Slutet – Split

Švédi Slutet zaujali před nedávnem již svým debutním albem a v mezičase, kdy v lisovně čeká na realizaci album druhé, si střihli split EP s dalšími švédskými potemníky Arrogant State.

Slutet, kteří zde fakticky okupují stranu druhou, pokračují v duchu svého prvního alba. Rychlý a temný hardcore punk, znějící jako by se Wolfpack srazili s Neurosis. Svižné tempo bubnů a z hloubi krypty jakoby vycházející zpěv se tu prostupují s pochmurnou náladou hodnou Bergmanových raných filmů. Nahrávka je oproti předchozí desce na poslech o něco více přímočará, kde kytary a bubny vše ženou vpřed silou severského zimního ledového vichru. V návaznosti na to, jakou zde mají obě skladby Slutet sílu, se vážně těším na už zmíněné druhé LP.

První stranu okupují Arrogant State z Örebrö, a oproti kolegům se poněkud více noří do metalových vod. Naechovaný záhrobní křik zpěváka má mnohem blíže k počátkům Bathory než k čemukoliv z punkového světa. Na druhou stranu hudba sama o sobě je v podstatě klasický švédský syrový dischargeovskými vlivy poháněný hardcore punk, s občas geniálně kvílícími kytarovými sóly. Zpěvy si hrají s efektem „pohleďte, jací jsme zlounští záhrobníci“, což někdy funguje, zatímco jindy je k pousmání, ale zde to celé působí tak, jak má. Což jako člověk, mající slabost pro mutanty punku s black metalem, patřičně oceňuji.

Až nečekaně skvělý sedmipalcový kousek vinylové hmoty.

Info

Label: phobiarecords.net
Rok vydání: 2017

Tracklist

1. Arrogant State – From The Keep To The Gutter
2. Arrogant State – Gruesome Warcrimes
3. Slutet – MDMA
4. Slutet – Mardröm

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button