LPRecenze

Antisocial Skills / Rules – Split

Sympatické split album, nezáměrně propojující několik částí bývalého rakouského mocnářství. Böhmen, Horní Uhry i Chorvatsko otiskly do drážek této desky své stopy, jako bychom se ocitli v časech před Velkou válkou.

První strana je v režii Antisocial Skills, party slovenských náplav, která rozčeřila před pár lety místní, a nutno podotknout dosti zatuchlé, vody již svým debutním singlem. Druhou nahrávku nechali náležitě uzrát, a to nebylo vůbec ku škodě věci. Již úvodní intro ukazuje, v čem spočívá hlavní deviza desky, tou je prolínání staromilského amerikanizovaného hardcore punku s výrazným heavy rockovým pojetím rifů i kytarovým zvukem. Estetický archaismus ovšem prolíná s aktuálním nábojem a Antisocial Skills nejsou ani v nejmenším retro kapelou. Jejich provedení hardcore, to jsou, nadneseně řečeno, středoevropští Black Flag pro rok 2020, s energií a šmrncem, jaký měla kapela na počátku osmdesátých let. Takový malý soundtrack časů rozpadající se společnosti, uzurpované buržousty, ve které máme jásat tomu, jak se měníme v otroky. Navíc třeba v druhé skladbě I Walk Alone ukazují jeden z těch celkem výjimečných okamžiků, kdy blast beat nepůsobí jako naprostá blbost.

Druhou stranu okupují Rules z chorvatského Záhřebu, lehce oprašující poněkud zavátou slávu regionálního DIY hardcore punku. Podobně jako Antisocial Skills operují s motivy evokujícími produkci kapel z SST Records, zde ale spíše těch, co byly heavy a poněkud divné zároveň. To doplňují o syrovou garážovou produkci celé nahrávky, která je, oproti zvukově vyžehleným Antisocial Skills, náležitě zemitá a doplněná o zpěv ne vzdálený štěkotu. Úvodní Transcient Care, pohrávající si se stoner motivy přirozeně naroubovanými na naštvaný hardcore, to na své pěti minutové stopáži ukazuje exemplárním způsobem. Opět je zde ze záhrobí vyvoláván duch Black Flag, ovšem v tomto případě jejich inkarnace tak z desek Slip It In či Loose Nut v tisíckrát špinavějším a zaflusanějším provedení.

Pokud budeme mluvit o hardcore punku, zde je jednoznačný aspirant na místní nahrávku roku.

Rok vydání: 2020
Label: Burina Records

Playlist:
1. Antisocial Skills – You Do Not (Intro)
2. Antisocial Skills- I Walk Alone
3. Antisocial Skills – Endless Opportunities
4. Antisocial Skills – Free Will
5. Antisocial Skills- 2020
6. Antisocial Skills – History’s Favourite Asshole
7. Antisocial Skills – Would You?
8. Antisocial Skills- Life Goals
9. Antisocial Skills – I’m Not Fun
10. Antisocial Skills – Everything Remains The Same
11. Rules – Transient Care
12. Rules – Monologue
13. Rules – Chasing Clocks
14. Rules – Offside

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button