EPRecenze

Anti – Metafor / Scared Earth – Split EP

Společné EP dvou relativně nových švédských kapel, navazujících svou tvorbou na osmdesátkové raw punk záležitosti a zároveň velice exaktně reflektující pojetí švédského hardcore punku tak, jak ho s oblibou vypouští do světa tuzemské vydavatelství Phobia Records.

Anti-Metafor ze Stockholmu jsou volným pokračováním Hönnor SS a podobně jako oni předvádějí divokou raw punkovou jízdu s na hranici čitelnosti přebuzenou basou a divoce chrastícími činely, dominujícími rytmice. Zároveň jsou ale Anti-Metafor vzdálení záhrobnímu zmetalovanému d-beatu posledních třech dekád a čerpají z čiře punkového pojetí stylu, což je rozhodně pozitivním aspektem, dík kterému mě baví o poznání více. Anti-Metafor jsou raw punk/kang punk v defacto původním slova smyslu. Syroví, rychlí a neučesaní tak, jako svého času Moderat Likvidation, Product Assar nebo Anti Cimex na prvních singlech a demech.

Ve Scared Earth se sešli pro změnu protřelí veteráni švédského hardcore se zkušenostmi z kapel jako Svart Parad, Disaccord, Dom Där nebo Dissober a dvěma skladbami zde navazují na ještě svěží debutní album. Scared Earth rozvíjejí kolekci triků svých pradávných kapel tak, že zní, jak by asi zněli Svart Parad či Disaccord v roce 2020. Duch a podstata zůstává stejná jako v půlce osmdesátek, zvuk a provedení ovšem odrážejí současnost a o tři desítky let více zkušeností. To dává Scared Earth ve spojení s výrazným naštvaně punkovým zpěvem neúprosnou přesnost a vyzrálost, se kterou skládají svou autorskou poctu Discharge.

Vždycky jsem měl rád split EP a tato deska mi to opět příjemnou měrou připomněla a inspirovala mě k tomu, mrknout i po ostatních nahrávkách obou kapel.

Info

Label: https://phobiarecords.net/
Rok vydání: 2020

Tracklist

1. Anti-Metafor – Demokratur
2. Anti-Metafor – Vägra Lyda Order
3. Anti-Metafor – Ta Din Frihet
4. Scared Earth – My Dark Hollow Soul
5. Scared Earth – Pantone 448C

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button