NovinkyZahraniční

Anti-Flag, jako jedni z mnoha, reagují na rasistické řádění v Charlottesville

V uplynulých dnech jsme mohli na jihu USA sledovat nechutné řádění osob a skupin, bojujících o nadvládu bílé rasy. Ono strhnout sochu, nebo ji bránit, je jedna věc. Být fascinován nacistickým Německem, mít uniformu Vanguard America a najet autem do davu, je věc druhá. Hajlovačka na denním pořádku. Tato situace nenechala hudební svět chladným a reakce přišli hned – Night Birds, The Generators, BoysetsfireGerard Way nebo The Movielife jsou jen drobný výčet těch, kdo útok odsoudili a třeba i nabídli pomocnou ruku.

Wilco natočili v reakci na situaci v Charlottesville písničku All Lives, You Say?, Wolf Eyes dokonce benefiční album, Green Day zareagovali novým videem k songu Troubled Times. Potichu nemohli pochopitelně zůstat ani Anti-Flag, kteří zveřejnili nový song Racists. Doufáme, že ho zahrají i na letošním ročníku festivalu Pod Parou, který začíná ve čtvrtek 17. 8. 2017. Anti-Flag se představí hned první den, pódium bude jejich od 22:40.

[youtube id=“xc80T5QuwQA“ width=“620″ height=“360″]

 

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button