EPRecenze

Anstalt – Knives

Anstalt z Vídně posílají do světa své nové EP. Kapela se po několikaletém kómatu probrala do velice produktivního druhého života a Knives je jeho další výsledný produkt.

Od prvního taktu se z reproduktorů valí nabuzený surový rocknroll na plné obrátky. Špinavý rock, hardcore i street punk v jednom mixeru spolu se speedem ukradeným z Lemmyho kapsy, to jsou Anstalt. Nezaměnitelný rukopis kytaristy čaruje stejně silné rify a popěvky jako v časech kultovních Genocide SS, jen s o poznání silnějším akcentem na zapamatovatelné popěvky. Špinavý rocknroll úvodní Northern Light, střídá nekompromisní navztekaně hardcore punková 1-2-3-4 Fuck.

B strana je ve znamení hymnické Bad Dreams, kterou si člověk, jemuž učaroval punk, nemůže nezamilovat. Chytlavý rif i popěvek spolu s ve středním tempu se valící rytmikou vytváří dokonalý rocknrollový cocktail. Čtvrtou do počtu je na závěr převzatina od osmdesátkové a lehce obskurní švédské punk kapely Arabens Anus s charakteristicky zpěvným refrénem. Skladba, která v původní podobě, pokud je mi známo, existuje pouze ve zkušebnové demo verzi, o to je do dnešních časů přenesená regulérní studiová verze ostatně přínosnější.

Anstalt jsou jednou z kapel, která je z pro mě nepochopitelných důvodů stále naprosto nedoceněnou, a zde je další sedmipalcový důkaz.

[youtube id=“s887z9-Je3I“ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: farewellrecords.de
Rok vydání: 2016

Tracklist

1.       Northern Light

2.       1-2-3-4 Fuck

3.       Bad Dreams

4.       Inget Djävla Glin

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button