EPRecenze

Andy The Band – Carry On

Andy Dahlström, kterého můžete znát z Terrible Feelings, Satanic Surfers, Sista Sekunden, Asebia a dalších kapel, se s vervou pustil do sólového projektu, který je skutečnou „one man“ kapelou, kde si veškeré instrumenty Andy nahrál zcela sám. Výsledkem je elektrizující punkovou energií poháněný super melodický power pop, stavící na silných kytarových motivech a popěvcích s hitovým potenciálem.

To vše prezentuje perfektně úvodní a zároveň titulní Carry On, power popový hit s lehce garážovým odérem syrovosti, dávající svou náladou vzpomenout na power pop klasiky třeba z dílny The Nerves. Druhá Mind Your Heart pro změnu servíruje přímočarou punkovou energii v tom nejlepším slova smyslu. Třetí Fight For You posluchače vrací do poklidnějších kolejí a operuje s nepřeslechnutelným mod punkovým vlivem, jako by se co chvilku pod Andyho prsty vkrádal duchu The Jam. Závěr obstarává, epickou náladou obdařená Where Time Doesn’t Exist, kde se opakující se silný kytarový motiv doplňuje s ochraptělým hlasem, který oproti předchozím kompozicím výrazně více tlačí na pilu.

Andy The Band vlastně neuvěřitelně moc připomíná dnes už trochu pozapomenuté skvělé nahrávky The Lost Patrol Band a i to je jedno z kouzel tohoto sedmipalce, který si mě podmanil, aniž jsem se stačil nadát.

Info

Label: sabotagerecords.net
Rok vydání: 2017

Tracklist

1.       Carry On

2.       Mind Your Heart

3.       Fight For You

4.       Where Time Doesn’t Exist

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button