EPRecenze

Almost 21 – Almost 21

Je první polovina 80. let a v jižní Kalifornii pomalu ale jistě dochází dech první generaci předměstských punk kapel, jež daly vzniknout termínu hardcore punk a v mnoha ohledech redefinovaly punk jako takový. Nicméně zatímco jedna generace dochází svému konci, v řadách mladších spolužáků i sourozenců již pomalu roste další vlna neurvalých pubescentů. Velké množství z těchto mladických záležitostí mizí v zapomnění a propadají se v nic tak, jak pomalu ale jistě korodují mozkové závity současníků. Tu a tam se ale odněkud vyloupne na světlo světa nějaká ta vykopávka a dík aktivitám nadšenců po dekádách skončí ve vinylových drážkách. Přesně tohle je v zásadě story EP Almost 21, vydaného na holandském vydavatelství Gummopunx records.

Almost 21 byla klasická parta punk teenagerů z Fullertonu, hrající pro svůj region a éru typické pojetí punku. Rychlé a melodické písničky, odkazující k inspiracím svými staršími kumpány a potažmo sourozenci (kytarista Alfie Agnew je mladší bratr Rikka Agnewa z Adolescents a Christian Death, aby oba později skončili jako členové D.I.). Ve trojici písní dostanete rychlá tempa, pubescentně spratkovské zpěvy a výrazné kytarové melodie, harmonie a rify, naprosto signifikantní pro místo vzniku. K Almost 21 sedí přípis Made In Fullerton jako vyšitý, neboť hudební spojnice s Adolescents, D.I. či počátky Social Distortion, definující tamní lokální punk, je zkrátka nepřeslechnutelná. Je to taková jejich omlazená puberťácká variace s fůrou energie a talentu, jenž ostatně část členů později dovedl do řad právě již vícekrát zmíněných D.I., v jejichž repertoáru skončilo i pár skladeb původně složených pro Almost 21. Celá nahrávka má na poměry demo nahrávek až překvapivě povedený zvuk, vlastně se na něm nikterak nepodepsal ani zub času a skladby i dnes zní svěže a energicky.

Almost 21 potkal osud většiny mladických punk kapel té doby, odehrály pár koncertů, napsaly pár písniček a pak se jejich cesty rozešly. Naštěstí stihly zachytit alespoň fragment své tvorby na nahrávací pás, a to je víc než dobře.

PS: Jako zajímavost může působit, že po třech dekádách se část sestavy Almost 21 znovu sešla v kapele Crash Kills Four, kterým zanedlouho vychází album, jen tak mimochodem pojmenované po jedné ze zde obsažených písní.

Info

Label: gummopunxrecords.bandcamp.com
Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. Drowning In The Rug
  2. A Raincoat And Shoes And Pornographic Blues
  3. 13th Black Tribe

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button