CDRecenze

Against Me! – 23 Live Sex Acts

Against Me! z Floridy byli vždycky dobrá kapela, to bezesporu. Jenže v roce 2012 už trošku skomírající Against Me!, unavené nekonečným tour a pěti řadovými deskami, nakopl coming out Toma Gabela, Laury Jane Grace zakleté v mužském těle. To, co se původně jevilo jako naprostý handicap, který kapelu definitivně pohřbí v nejzapadlejších regálech record shopů, naopak dostalo Against Me! na tvůrčí vrchol, ze kterého ani s poslední deskou Shape Shift With Me neslezli. Mezidobí mezi loňským zářezem do diskografie a zlomovou deskou True Trans Soul Rebel z roku 2014 dokonale reflektuje živák 23 Live Sex Acts.

Je jen pár živých alb, která dokázala zachytit koncertní atmosféru do zvukové stopy a následně fungovat i ze záznamu. 23 Live Sex Acts do tohohle úzkého klubu patří. V produkci se do nahrávky zasahovalo minimálně, to je znát z přiznaných chyb a z neurvalého zvuku, který o to víc dokazuje, jak tahle kapela skvěle šlape naživo a jak zruční muzikanti se v ní sešli. O tom, že Against Me! z pódia rozhazují dobrou náladu plnými hrstmi a mají záviděníhodnou energii, jsme se mohli přesvědčit už několikrát (viz reporty z let 2014 a 2015) a přesvědčíme se i letos 26. června v Lucerna Music Baru.

[youtube id=“nilsdmRBaNA“ width=“620″ height=“360″]

Setlist 23 Live Sex Acts je vyváženým průřezem celou diskografií kapely, který ukazuje, že písničky z debutu fungují i o patnáct let později a že stále ještě nová poloha kapely dokáže z indie punk rocku udělat vcelku masovku. Během vystoupení nedochází kapele dech, setlist má spád a všechny dílky skládačky do sebe dokonale zapadají. Inge a James dávají do backvokálů všechno, styl hry mého oblíbence za bubny, Atoma Willarda z Rocket from the Crypt, je zábavný a živelný. Marně vzpomínám, kdy mě nahraný živák takhle moc bavil naposled. Snad před lety More Or Less od The Specials a Der Krach Der Republik od Die Toten Hosen. New Wave přeruší Laura Jance Grace fakováním sekuriťáků a ono není divu, Against Me! si vždycky těsný kontakt s fanoušky užívají, takže vyjasnit si pravidla, že nějaký ten stage diving a objímačka je naprosto v pohodě, to se musí. Úplně cítíte, jak se při Don’t Lose Touch mění celý kotel v neskutečný mejdan, cítíte jak I Still Love You Julie prochází každou duší v sále.

Against Me! se konečně stala kompletní kapela čtyř lidí, kteří spolu dokážou vyjít, ba co víc, jsou spolu rádi. A na aktuální koncertní formě i posledních dvou studiových nahrávkách je to znát, slyšet i cítit.

Info

Rok vydání: 2015
Label: Total Treble Records
Link: againstme.net

Tracklist

01. Fuckmylife666
02. Pints of Guinness Make You Strong
03. Cliché Guevara
04. True Trans Soul Rebel
05. I Was a Teenage Anarchist
06. New Wave
07. Walking is Still Honest
08. Turn Those Clapping Hands into Angry Balled Fists
09. Transgender Dysphoria Blues
10. Pretty Girls (The Mover)
11. I Still Love You Julie
12. High Pressure Low
13. Don’t Lose Touch
14. Miami
15. White Crosses
16. Osama Bin Laden As the Crucified Christ
17. How Low
18. Black Me out
19. Thrash Unreal
20. Unconditional Love
21. The Ocean
22. Sink, Florida, Sink
23. We Laugh at Danger and Break All the Rules

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button