EPRecenze

Affect / Löckheed – Split

Split singly, klasické to médium DIY hardcore od konce osmdesátých let, kdysi jeden z dostupných způsobů, jak se mladé a neznámé kapely mohly dostat do hledáčku globální punkové konspirace, dnes spíše relikt časů minulých, který má ale stále své kouzlo a sex appeal. Společná deska švédských Affect a amerických Löckheed budiž klasickým příkladem. Dvě neznámé kapely, spojené stylovou spřízněností a servírující na společné desce své vize brutalistního punku.

Švédští Affect servírují nečitelný bzukot, nad kterým se klene monotónní křik a tu a tam ze stěny iritujícího kraválu probleskne tepající d-takt. Aktivně se tu na švédský způsob oživuje odkaz kapel jako Disclose či Framtid. A stejně jako v případě obdobně vyznívajících Sex Dwarf mi zas a znovu přijde poněkud úsměvné, když švédská kapela v podstatě opisuje zmutované japonské imitace švédského kangpunku. Pokud máte někde alespoň jednu samolepku Noise not music a chcete si nechat pocuchat mozkové závity hlukem, řádně nahlas puštění Affect vám efektně proluftují ušní bubínky.

Löckheed jsou těmi, kdo si tuhle desku ukradl pro sebe. Používají obdobnou hudební estetiku, d-takt, přebuzené kytary i rožeřvaný vokál. V jejich provedení vše skvěle sedí, linky zpěvu mají rytmiku a především kytary jsou nabuzené tak akorát, aby bylo bezvadně rozumět každému motivu a kapela posluchače převálcovala svou surovou energií. I oni ve svých inspiracích do značné míry čerpají z japonských kopií Švédů, kteří v roce 82 kopírovali Discharge, ovšem s velice moderní a efektní zámořskou tváří svého zvuku.

Rok vydání:2020
Label: Phobia Records
1. Affect – The Onslaught Of War
2. Affect – Human Consumption
3. Affect – I Skuggan Av Bomben
4. Löckheed – Horrific Consuequences
5. Löckheed – Awaiting The Siege
6. Löckheed – Subjugation

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button