Magazín

A přece se točí… Nejzajímavější seriály roku 2020

Loni jako by to všechno bylo na rozkaz, co? „Sedni si doma na prdel, objednej si přes něco kupu popcornu a koly a než ti vyleze hladina cukru v krvi až na hromosvod, nevylejzej z baráku a miluj život díky čumění na  Netflix, HBO Go či Hulu, Disney Plus, Apple TV a kdoví co všechno ještě.“ Není to ono, ale i tak jsem zkousnul „pár“ seriálů, které stojí za pozornost.

 

Quiz

Třídílný opus o jedné pitomé televizní soutěží, která se dostala do domovů, srdcí a především hlav miliónů diváků. Natočeno s takovou samozřejmostí a tak napínavě, že tuhle trilogii dáte najednou. Jestli si někdy pořídím pískomila, bude se jmenovat Charles Ingram. Osud tohoto chlapíka a jeho rodiny vás zkrátka v klidu nenechá. Po skončení seriálu budete ještě hodiny googlit, jestli to tak vážně bylo. Jednoduše některé skutečnosti se zdají jako naprostý a nemyslitelný nonsens. Za mě minisérie roku.

[youtube id=“ggH-q4onwZE“ width=“620″ height=“360″]

Breeders

Kdo neví, jaké je to být fotr nebo matka, může se škodolibě posmívat útrapám hlavních hrdinů. Ten, kdo robě či vícero krotí, jen trne hrůzou, kam až jsou tvůrci schopni zajít. Často dál, než jsme schopni si sami připustit, že se někdy v takových s#ačkách ocitneme. Mluvím samozřejmě za krotitele tygrů, krys a další nezkrotné lidské miniverbeže.

[youtube id=“KDKYJwih5-Q“ width=“620″ height=“360″]

The Midnight Gospel

Animovanej podcast? Jako jo, že jo? A kdo ho má na svědomí? Pendleton Ward. Autor dnes již legendární série od Cartoon Network, Adventure Time. Pokud jste letos měli málo času na přemítání o smyslu života a koherenci vlastní existence v návaznosti vlastně na cokoliv, tenhle úlet je ideální na povánoční trip.

[youtube id=“0kQWAqjFJS0″ width=“620″ height=“360″]

Chalífát

Co jste nikdy nechtěli vědět o džihádu a báli jste si jen pomyslet. Blížící se útok bojovníků ISIS na Švédsko svede dohromady několik žen včetně matky v prekérní situaci, odvážné studentky a ambiciózní policistky.

[youtube id=“T13QHRwcFqk“ width=“620″ height=“360″]

Des

Další z dlouhé řady seriálů, který z vašeho oblíbeného herce tvůrci udělají jen děsu… pardon, desuplnou zrůdu.

[youtube id=“EzXgIV-EJQE“ width=“620″ height=“360″]

Babylon Berlin 3

Nejdražší a nejnáročnější seriálový neanglický mluvený projekt. Německý Titanic. Jenže tady jste utopení již od prvního záběru. Meziválečná paráda z rozkládající se německé říše. Tohle vám babičky/prababičky nepoví.

[youtube id=“iCbs4634t4E“ width=“620″ height=“360″]

The Great

Zábavná sonda do dvoru ruského velikána a jeho chotě. Ať je to, či není podle skutečnosti, zábava je to rozhodně.

[youtube id=“hJGedvRfHYg“ width=“620″ height=“360″]

Fargo 4

Počtvrté a opět paráda. Ne tak brutální jako 1. série, ne tak dokonalé jako 2. řada, rozhodně ne tak zamotané jako třetí pokračování. Rozhodně nejzábavnější, nejvýpravnější a rozhodně minimálně stejně našlapané hereckými ikonami a jejich fascinujícími výkony, tak jako jakákoliv řada Farga.

[youtube id=“I4ISTHi45_s“ width=“620″ height=“360″]

The God Lord Bird

Showtime válí. Prakticky cokoliv, co pustí ven, je pecka. Příběh o rebelovi amerických dějin a bílém rytíři usurpovaných, Johnu Brownu není výjimkou. Tenhle velký svéráz byl americký radikální abolicionista a křesťan, který věřil, že ozbrojené povstání je jedinou cestou k ukončení otrokářství ve Spojených státech. Patří k nejrozporuplnějším postavám amerických dějin. Ethan Hawke si hereckou příležitost parádně užívá a my s ním. Tohle je paráda.

[youtube id=“H-Tm63y-S4s“ width=“620″ height=“360″]

Better Call Soul 5

Tohle páté pokračování je jako párty 30. 12. Moc od ní neočekáváte, ale bavíte se, jako by ten Silvestr ani neměl přijít. Ví se, že tohle je předposlední řada spin-off série americké seriálové ikony Breaking Bad. Tvůrci nás rozhodně nešetří. Upřímně všichni víme, kam to všechno snažení směřuje, ale všichni jsem pohlceni vyprávěním o jedné z nejpodlejších a nejproradnějších postav seriálového světa.

[youtube id=“quC2GkURViU“ width=“620″ height=“360″]

Sex Education 2

Pokračování nenápadné Netflix bomby, která vám velmi nenásilně a jakoby s čajíčkem na malíčku levé ruky vypráví ty nejintimnější příběhy ze života… vlastně kohokoli. Tabu celkem nula, ale poměrně vkusně a roztomilým až archaickým fokusem se díváme na strasti středoškoláků v typické americké bublině, kdesi uprostřed Walesu. Navíc agentka Skalyjová je tu za nejvíc sexpumu současné seriálové tvorby.

[youtube id=“Hj0r9vi7dmU“ width=“620″ height=“360″]

Za zmínku stojí i tyto světové série, které se do hlavního výběru nevešly, především protože jsem je neviděl celé, nebo vůbec, ale jejich renomé je předchází, každopádně se na ně chystám: The Crown 4, The Boys 2, Ozark 3, Westworld 3, Rick & Morthy 4, Shitt’s Creek 6, The Undoing, The Queen’s Gambit, Mythic Quest, I May Destroy You, The Last Dance, What We Do in the Shadows 2, Solar Opposites, Pen15 2. 

Česká stopa:

sKORO NA mizině

Sedět doma na prdeli není pro každého. Někdo se holt musí realizovat. Hodnotit tuhle WTF youtube třídílnou meganálož píč a volů ani nelze. Pravdou je, že se jedná o povedenou sondu do života divadelníků a herců v době, kdy je zkrátka svět odřízl. Produkt koronakrize. Právě na vašich youtubech probíhá 2. vlna.

[youtube id=“_CPNON7N5CI“ width=“620″ height=“360″]

Zrádci

Perník. Skvělý téma na cokoli. Klidně i na seriál. Kdo jiný by měl podle vás takovou látku točit než Viktor Tauš? Možná snad jen Kateřina, ale kam se poděla, ví jen bůh (a nemyslím tím Helenu Třeštíkovou). Český perníkový táta. Zajímavé herecké obsazení, především ústřední dvojka, v čele s mladým Dobrým. Takže pokud ještě nejsi součástí výroby, distribuce nebo užívání téhle silné české komodity, kterou jsme známí po celém světě, gratulujeme a všem ostatním posíláme písničku.

[youtube id=“VSCOt0HyuX8″ width=“620″ height=“360″]

Zbytek české produkce byl silně průměrný, nebo Slunečná, takže snad příští rok.

G.Zs

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Související

Back to top button