Magazín

A přece se točí… Nejzajímavější seriály roku 2018

Už se cpete nesmyslama od rána do večera? Jo? A už vás ty Pretty Woman, Sám Doma a Pelíšky omrzely? Posílám vám náměty na to nejzajímavější, co se letos na poli seriálu událo. Teda za mě.

 

The Affair 4

Po třetí řadě, která byla pro mnohé zklamáním, přišla tahle famózní skládačka emocí a dechberoucích příběhů obyčejných lidských aférek. Šokují twist mnohým zlomil srdce, ale pátá a poslední série je potvrzena.

[youtube id=“iQ9a9g6LVuI“ width=“620″ height=“360″]

Better Call Saul 4

Nastavená laťka opět lehce nadzvednuta. Propojování s Breaking Bad je čím dál detailnější a už se jen čeká, kdy se objeví Walter White.

[youtube id=“xZYCcZ3gGEU“ width=“620″ height=“360″]

I’m Dying Up Here 2

Drama ze života stand up komiků ze 70. let? Proč ne? Druhá řada ještě víc prosakuje do života hlavních hrdinů. Někteří zažívají průlom, jiní spí dál ve skříni. Nové postavy jsou snad ještě smutnější a depresivnější než ty stávající a finále láká na pokračování. To ale s největší pravděpodobností nebude. Showtime seriál zrušil.

[youtube id=“BV9lZscJAOc“ width=“620″ height=“360″]

The Preacher 3

Kdo by neznal ennisovskou komiksovou ságu o kazateli, do kterého vstoupilo nemesis a společně se svou vyvolenou a irským upírem se snaží najít boha, aby mu nakopali prdel. Kabelovka AMC už třetí rok vysílá seriálovou podobu téhle klasiky a můžu s klidem říct, že se konečně trefili. Ne, že by první dvě řady nebyly dobré, ale zásadní rozdíly mezi charaktery postav a nepochopitelné zvraty a změny si zarytí fanoušci vykládají různě a občas se děj táhne a výsledek je dost rozpačitý. Letošní jízda navazuje asi na nejlepší komiksovou část, a to na kazatelovo dětství. Každopádně hvězdou celé série je Herr Star, deviální psychopat ovládající podivuhodnou sektu Grál, která vládne katolické církvi. Pokud jsem vás dosud nenavnadil, je potřeba zmínit, že v seriálu se objeví i Adolf Hitler, takřka nesmrtelná čarodejnice, bůh v dalmatiním latexu a Joseph Gilgun, kterého znáte jako Rudyho z Misfits nebo z This is England. Potvrzení 4. řady ještě oficiálně nepadlo.

[youtube id=“CEpMnzW9mOc“ width=“620″ height=“360″]

The Kidding

Gondry. Jim Carrey. Co víc potřebujete vědět? Nic. Jen, že Jim je zpátky v poloze, ve které ho znáte třeba ze Svitu neposkvrněné mysli. Konečně seriál, kde je hlavní hrdina hrdina. Někdo, komu jde o ostatní a o naplňování představy o zdravé společnosti, i když ho život a jeho nejbližší jen podělávaj a hážou mu hovna pod nohy. Za mě okamžitá srdcovka a rozhodně novinka roku.

[youtube id=“OzwU7dbmAyY“ width=“620″ height=“360″]

Killing Eve

Villa a Eve. Jedna je geniální vražedkyně, druhá je znuděná úřednice bezpečnostní agentury. Začíná hra na kočku a na myš. Chvílemi není patrné, kdo je kdo. A závěr slibuje hodně krvavé pokračování. Famózní titulní herecké výkony a nádherné záběry napříč evropskými městy.

[youtube id=“-MBjBavIC9U“ width=“620″ height=“360″]

Barry

Dost zajímavá a napínavá komedie o nájemné zabijákovi, který se zamiluje. Do dívky a divadla. Taky k tomu připočítejte tajný agenty, čečenské mafiány a fantastického Billa Hadera.

[youtube id=“M6TZdk1t8Zo“ width=“620″ height=“360″]

Patrick Melrose

Připravte se na čistou pravdu o britské smetánce. Tato minisérie sleduje Patricka Melroseho od jeho privilegovaného, ale hluboce traumatického dětství, přes těžkou závislost na návykových látkách v mládí, až po konečné zotavení. V titulní roli Benedict Cumberbatch.

[youtube id=“JQh36eStMqk“ width=“620″ height=“360″]

Dabing Street

Seriál Petra Zelenky a velké části Dejvického divadla, který je o pomalu uvadajícím dabingovém studiu a jejich zarputilých zaměstnancích. Nejlepší možné pokračování Samotářů nebo Knoflíkářů.

[youtube id=“rUIS4k1WmXI“ width=“620″ height=“360″]

Metanol

A protože jste vydrželi až do konce, mám pro vás takový menší dárek. Teda dokud nám ho článek 13 nezatrhne. Odkaz na dvoudílný televizní film Metanol, který velmi nevybíravě, zato hodně poutavě, vypráví o kauze pančovaného alkoholu, která ochromila tuzemské bezstarostné pochlastávání. Touha po rychlém zbohatnutí přivedla desítky rodin doslova ke zkáze. První díl ukazuje zrod a realizaci tohoto šíleného plánu. Druhá část nás zavede a přiblíží nám vyšetřování a proces.

[youtube id=“4Etk3N4mq3U“ width=“620″ height=“360″]

G.Zs

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Související

Back to top button