Pozvánky

90 procent kapel prozrazeno. Brutal Assault finišuje

V předposledním updateu kapel na letošní Brutal Assault dominuje thrash, black i hardcore. Za tuzemské zástupce byli vybrání violence hardcoroví Decultivate, kteří opraší svou loňskou desku Milovat, i slovenská stálice
thrashové scény ČAD.

Těšit se můžete i německé oldschool thrashery Exumer, kteří to valí již 34. sezónu. Zahrají finští Omnium Gatherum nebojící se progresivních melodií ani ostrých nářezů. Au-Dessus svou atmosférou připomenou tvorbu kapel z Islandu, sami jsou přitom z Litvy. Těžké riffy, náklepy a výrazné vyhrávky z nich utvářejí funkční a strhující kombo. A ze Severu bude i tečka za tímto rozšířením. Ved Buens Ende neexistují moc dlouho, za tu dobu ale dokázali zformovat osobnosti, které se v tamní extrémně metalové hudbě staly pojmy a zakotvily v takových spolcích jako třeba Emperor, Ulver, Dimmu Borgir nebo Satyricon. Obnovená koncertní činnost těchto Norů by měla letos být omezena na pouhé čtyři koncerty

V josefovské pevnosti zahraje i americká death metalová legenda Incantation v roce 1989 ve městě Johnstown v Pensylvánii. Mezi témata kapely patří okultismus, satanismus a rouhačství. Debutní studiové album vyšlo roku 1992 a nese název Onward to Golgotha. Špinaví, komplikovaní, zběsilí, techničtí – to se týká těhle těkavých Australanů. Eskhaton by měl být objevem letošního ročníku nekompromisní hudby a životního stylu.

A jako bonbónek na závěr je oznámení až nepochopitelně dlouho hrající veterány a jedny ze zakladatelů hnusné hudby a to od roku 1977, Discharge. Ukrývají se za slogan „Make noise, not music.“ Čeká snad něco jiného.

Co na to říkáte? Máte ještě nějaké hudební přání, které byste si letos chtěli nechat splnit?

Foto: Radek Holeš

G.Zs

Jsem přímý potomek Ježíše Krista z paralelního vesmíru, ve kterým je Ježíš záporák, který vymyslel punk už 200 let před Kristem, a ve kterým není Chuck Norris mužem, ale pastelkou, která obsáhne celé barevné spektrum. Ale nikdo ji nepoužívá. Kde členové kapely ABBA jsou ve skutečnosti tajný drogový kartel a kde Jirka Kára je ministr financí Spolkové republiky SS Division.

Související

Back to top button