Magazín

50 let života punkové legendy. Vychází biografie frontmana SPS

I přes stále vzrůstající digitalizaci doby si svou oblibu mezi širokou veřejností udržují knihy. Na papír tak byl přenesen i život jedné z ikon československého punku Zdeňka Růžičky z SPS. Životopisná kniha s názvem Zdeněk Krkavec Růžička a podtitulem 50 let života punkové legendy vyšla začátkem října 2017 a objednat si ji můžete na emailu spska@centrum.cz.

Jak vyplývá z titulu a podtitulu, knižní dílo o historii leadera hudební skupiny SPS shrnuje 50 let života Zdeňka Růžičky. Poukazuje na vývoj hudby, postoj punkerů a fungování společnosti v Československu od období vlády komunistického režimu po dobu dnešní. Nahlíží také do Zdeňkova soukromého života, pracovní kariéry a v neposlední řadě podrobně popisuje formování kapely SPS. Zajímavá fakta proložená nespočtem zábavných historek doplňují nejrůznější fotky ze Zdeňkovy sbírky včetně tématických dokumentů.

„S kapelou SPS spolupracuji už mnoho let a myšlenka na knihu o Zdeňkovi mě napadla již dávno, takže jsem moc ráda, že jsem ji konečně zrealizovala. Největší a naprosto nepopsatelnou radost mám ze zatím pozitivních reakcí lidí, kteří si knihu přečetli, byla to tvrdá dřina a nesmírně si vážím jejího ocenění,“ říká Olga Vyhnanovská, autorka knihy.

Kniha Zdeněk Krkavec Růžička obsahuje dohromady společně s fotografickými přílohami 239 stran a je šitá v pevné vazbě. Samotný Zdeněk knihy s radostí podepisuje a na vyžádání připojí osobní věnování. Stačí napsat na email spska@centrum.cz a uvést, zda a jaké si přejete věnování.

Foto: FRCI foto

Související

Back to top button