LPRecenze

2nd District – What’s Inside You?!

Dlouho připravované a anoncované třetí album německých 2nd District má konečně svou fyzickou vinylovou podobu, o jejíž realizaci se postaralo neúnavné vydavatelství Wanda Records. Tahle německá kapela nepatří právě k chrličům nahrávek a možná je to dobře, někdy je lépe nechat věci náležitě uzrát a nutno podotknout, že na jedenácti písňovém albu What’s inside You? to je celkem znát.

Písně se nesou v duchu stylového prolínání glamu, punku a špetkou powerpopu, tak jak ostatně naznačil již předchozí sedmipalec, z něhož zde najdete dvě písně. Za éru své existence se kapela postupem času a tak nějak přirozeným vývojem přesunula od přímočaře chytlavých, spratkovsky rocknrollových odrhovaček do sfér melancholickou náladou oplývajících rockových kompozic, a to skvěle demonstruje již úvodní Broken Bits Of A Lifetime. Následující The Burgeois Attitude pak akcentuje tu punkovější a přímočařejší polohu kapely a je jedním z mých osobních favoritů z celé desky a totéž lze říci o písni The Market Crash.

[youtube id=“vroVoufMRxs“ width=“620″ height=“360″]

Tak mě napadá, že ty nejsilnější momenty tu jsou v písních, které se sarkasticky vyjadřují k modernímu kapitalismu a jeho praktikám. Ve spojení s tím 2nd District předvádějí lekci toho, jak lze psát rockové písničky vybočující ze standardů rocknrollových klišé. Deska nabírá na intenzitě okolo své poloviny a první stranu uzavírající Bad Habit i na druhé straně první A Soldier In A China Shop jsou písně, které svou melodickou silou i energii tak nějak obstarávají pomyslný vrchol nahrávky. Ve znamení obdobných triků pak deska pokračuje a s blížícím se závěrem přichází i čas na baladicky pomalý kousek v podobě písně Pain Museum se skvěle fungující melodickou linkou, schopnou dostat i toho, kdo zrovna neholduje rockovým ploužákům.

Pro mě osobně svůj nepřekonatelný moment kapela zvěčnila na svém debutu, a to asi už nebude změněno, nicméně What’s Inside You? je i tak skvělá deska, čnící nad průměrem současné produkce a navíc zpěvákův hlas mě znovu a znovu, s každou deskou opětovně dostává.

Info

Label:  wandarecords.de

Rok vydání: 2013

Tracklist

 1. Broken Bits Of A Lifetime
 2. The Bourgeois Attitude
 3. Wherever You Are
 4. Without Any Light
 5. The Market Crash
 6. Bad Habit
 7. A Soldier In A China Shop
 8. You’re Not The Right One
 9. The Love Has Gone
 10. Pain Museum
 11. Slow It Down

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button