Kids and Heroes
Zpěvák The Casualties čelí obvinění ze sexuálního napadení
Michaela Klocová 11/11/2013 Magazín

Jorge Herrera, frontman newyorské street punkové kapely The Casualties, se potýká s obviněním ze sexuálního napadení, které se mělo odehrát před 16 lety po koncertě jeho kapely. Údajná oběť zveřejnila podrobnosti incidentu minulý týden na putyourdamnpantson.com. Samotní The Casualties nařčení odmítají.

„V šestnácti jsem se stala obětí sexuálního napadení o více než deset let staršího muže,“ píše v dlouhém dopisu žena pod nickem Elizabeth. „Ten muž mě zahnal do rohu místnosti a snažil se mě donutit k sexuálním praktikám se slovy, že tak jako tak ostatním v dodávce řekne, že se to stalo. Když jsem utekla z místnosti, honil mě po chodbě, přirazil mě ke zdi, ruce mu slídily všude, kde jen mohly, až mi zacpal pusu, aby nebyl slyšet řev a pláč. Když se mi nakonec podařilo uniknout, zamkla jsem se v opuštěném pokoji,“ popisuje průběh incidentu.

Když se oběť podle svých slov druhý den na místo vrátila, zjistila, že je pryč nejenom kapela, ale i její peněženka, zůstalo jí prý jen tričko kapely, které jí svým logem (casualties – oběti) přišlo jako ironická cena útěchy. „Po všech těch letech pokaždé, co o tom píšu nebo mluvím, se to vrací a je mi na zvracení. Pamatuji si, jak zpěvák páchnul, chutnal, jeho rozeklané zkažené zuby… a hlavně, jak jsem se cítila naprosto kurevsky bezmocná,“ stojí v prohlášení dnes vdané ženy a matky, jak o sobě sama autorka uvádí.

Pár dnů po zveřejnění článku se k prostřednictvím svého facebook profilu vyjádřili k celé věci i The Casualties:

„V moderní době chytrých telefonů a sociálních sítí je snadné, aby se informace sdílely a šířily bez jakéhokoliv ověření. Každý, kdo je fanoušek The Casualties nebo kdo nás zná osobně, může potvrdit, že nepodporujeme ani neomlouváme zneužívání jakéhokoliv druhu. Zatímco plně vyznáváme svobodu projevu a názoru, bohužel, někdy mohou být lidé neopatrní a začnou se šířit nepravdivé informace. To prohlášení je stoprocentně nepravdivé. Vážíme si podpory, které se nám dostává od našich přátel a fanoušků z celého světa. Vždycky jsme byli a vždycky budeme kapela, která je pro rovnost, anti-rasismus a soudržnost.“

Žádné oficiální obvinění zatím nepadlo. O dalším vývoji situace vás budeme informovat.

O autorovi

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

3 Comments

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com