Kids and Heroes
Zpěvák Anti-Flag zveřejňuje song k půlročnímu výročí okupace Wall Street
Michaela Klocová 20/03/2012 Novinky, Zahraniční

Půl roku již uběhlo od vzniku akce Occupy Wall Street, při které newyorské ulice obsadily stovky nespokojených Američanů. Akce se i v několika dalších městech zúčastnila hrstka známých muzikantů – Fat Mike a Erik z NoFX (video), Vinnie z Agnostic Front, John z Cromags nebo Justin z Anti-Flag, který zveřejnil speciální nahrávku k šestiměsíčnímu výročí.

Ve skladbě s názvem Don’t Call It Zuccotti; Call It Liberty se mj. zpívá o Zuccottiho parku, ve kterém celé hnutí Occupy Wall Street vypuklo. V polovině září minulého roku se několik stovek demonstrantů vydalo vyjádřit nespokojenost s převahou bohatých nad chudými a nízkou mírou solidarity americké vlády. Newyorská policie pozatýkala na 700 demonstrantů.

Na Wall Street zasahovala policie i o minulém víkendu, kdy se několik stovek lidí pokusilo obnovit stanové městečko v ulicích nejlidnatějšího města Spojených států.

Večer se pak v Zuccottiho parku sešlo asi 500 lidí, které doprovázela stovka policistů. Když začali s blížící se půlnocí demonstranti stavět stany, byli policií vyzváni k odchodu. Ty, kteří výzvy neposlechli, policisté zadrželi.

O autorovi

"Šéfová". V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com