Kids and Heroes
Zlosloupek: Komedie s názvem Český slavík
Sádlo 27/11/2015 Magazín, Sloupky

O tom, že Český slavík není a nikdy nebyl o hudbě, všichni dávno víme. Dnes se vykašlem na problém dokola se opakujících hvězdiček, jako je Kája Gott a Lucka Bílá, vykašlem se i na přežitý kapely typu Kryštof nebo Kabát. V tomhle článku vynesem „ortel“ nad blbostí „typických Čechů“.

Znáte to, ráno si v klidu zapnu pc, posadím se, piju kafe a v tom si všimnu, že někdo sdílí článek o tom, že se ve Slavíku objevila pseudokapela Ortel. Říkám si: kámo, to není nic novýho, lidi jsou blbci, tím se nemá cenu zabývat. Ale jelikož jsem člověk zvídavý, odkaz jsem otevřel a při pohledu na diskuzi se ve mně dostavil pocit, že neudržím obsah žaludku vevnitř.

Banda typických Čecháčků nadává na to, že je Ortel „nálepkován“ jako pravičácká kapela. COŽE? Banda typických Čecháčků do světa hlásá, jaká je to skvělá hudba a že lepší kapelu neslyšeli. COŽE? Banda typických Čecháčků tvrdí, že do Slavíků nikdy nehlasovali, ale že těm hodnejm klukům hlas dají. COŽE? A nakonec to nejlepší: banda typických Čecháčků přirovnává Tomáše Ortela ke Karlu Krylovi. Pro přesnější citaci (včetně pravopisu) „Ortel je novodobí Kril“. V tuhle chvíli už jsem rozkousával monitor, zapaloval stůl a plánoval odstěhování z republiky.

Před pár lety vzal Landa písně od Kryla, předělal je k nepoznání tak, že i pacifistická Morituri te salutant zněla jako vojenský parademarch. Jestli si dobře pamatuju, tenkrát Krylovi fanoušci nadávali a Landovi fanoušci jásali, jak je to skvělý. Ale tohle? „Kdyby ještě Karel Kryl byl naživu, zpíval by Mešitu.“ Lidi, co to má bejt? Myslíte? Někdy, jenom někdy to zkuste. Tříakordová hudba, kterou vám zahraje každá vesnická zábavová kapela sestávající z místních alkoholiků se zpěvákem, kterej má pocit, že umí zpívat. O jejich textech se zmiňovat nebudu, to by dalo na samostatnou knížku, ale kdo přemýšlí, tomu dojde, že to není úplně v pohodě…

Lidi, proberte se, nenechte si vymývat hlavy, přemýšlejte nad věcma. A na závěr moje oblíbená písnička od Ortelu, abyste si utvořili obraz možného budoucího Slavíka.

O autorovi

Garáž, sypec, fast'n'roll

6 komentářů

 1. Medvěd 29/11/2015 at 09:11
 2. Vanguardy 03/12/2015 at 19:13

  Milý autore, jsi jen hloupá ovečka kterou ovlivnila média. Vem si radši domů celou rodinku našich milých imigrantů nebo klidně romů, nechám to na tobě. Ale k tématu, hudba je o projevování názorů,emocí a pravdy nebo ne ? Pokud vy si myslíte opak tak si řádně nafackujte i když velmi pochybuji že vám to nějak pomůže… ortel je skvělá kapela, nejsou komerční jako ty vaše americké sračky (Lady gaga,Shithana, Miley Kurva,…) Takhle bych mohl pokračovat do nekonečna. Tak laskavě nepište tyhle srance co píšete a táhněte honit těm naším milým politikům čuráky. Třeba vám za to dají nějaké svoje nakradené peníze….

 3. Michaela 05/12/2015 at 01:52

  Geniální komentář, už tam chybí jen „A cos dokázal ty?“

 4. Danny 05/12/2015 at 12:26

  Ja teda nikdy penize od politiku nedostal, jen od BOY, Fialek a Unholy Preachers…

 5. antiKristián 17/12/2015 at 15:32

  Potrefená ovce (Vanguardy) se vždycky ozve.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com