Kids and Heroes
Zlomená čtrnáctka – Voheň na střeše
Martíček 09/08/2016 CD, Recenze

V lednu 2016 vyšlo první miniCD sedlčanské kapely Zlomená čtrnáctka. Ač sama sebe označuje za punk rock’n’roll, z prezentovaných skladeb tento styl zatím nereprezentuje. Aktuálně spíš představuje něco jako veselý rock s lehce infantilními texty, které vypráví poťouchlé opilecké historky.

Titulní song Voheň na střeše je na první poslech skladbou, která má určitou energii a spád. Dokonce jsem si zpočátku myslel, že je to ta, která dává naději této zhruba čtyři roky existující partě. Je mi líto, ale ani té se nevyhnula oslava nezřízeného chlastání a nekončící opilosti. Škoda. Ze všech skladeb pak vyčuhuje zejména píseň Až jednou.

Rýmy typu živo – pivo, po mně – v domě „vrcholí“ v písni Vona de po mě s textem, který dává asi smysl jen kapele samotné: „Vona de po mě a já jsem v domě, ona na mě skromně, tak dělej a strč ho do mě. A já tě mrdám a vona né ne né, a já ti nedám, tak jdi do prdele. Tak ty seš homouš! Tak to teda ne! Seš hnusnej komouš! Jsem věrnej Růženě.

Plusem nahrávky je příjemný (i když fádní a měkký) zvuk z jinak skvělého studia ExAvik v Klatovech. Pokud ale parta vydrží, dospěje, uvědomí si důležitost toho, o čem zpívá, pak snad má šanci najít své publikum nejen z řad svých kamarádů.

Info

Rok vydání: 2016
Label: DIY
Studio: ExAvik, Klatovy
Odkaz: bandzone.cz/zlomenactrnactka

Tracklist

1. Lambo

2. Opička na gumě

3. Oř

4. Voheň na střeše

5. Až jednou

6. Televizní

7. Vona po mě de

8. To je náš styl

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

O autorovi

1 Comment

  1. Cože ? 17/09/2016 at 12:36

    Tak to je asi největší blbost co jsem slyšel v poslední době hned po projevu prasidenta Zemana..

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com