Kids and Heroes
Zlomená čtrnáctka – Voheň na střeše
Martíček 09/08/2016 CD, Recenze

V lednu 2016 vyšlo první miniCD sedlčanské kapely Zlomená čtrnáctka. Ač sama sebe označuje za punk rock’n’roll, z prezentovaných skladeb tento styl zatím nereprezentuje. Aktuálně spíš představuje něco jako veselý rock s lehce infantilními texty, které vypráví poťouchlé opilecké historky.

Titulní song Voheň na střeše je na první poslech skladbou, která má určitou energii a spád. Dokonce jsem si zpočátku myslel, že je to ta, která dává naději této zhruba čtyři roky existující partě. Je mi líto, ale ani té se nevyhnula oslava nezřízeného chlastání a nekončící opilosti. Škoda. Ze všech skladeb pak vyčuhuje zejména píseň Až jednou.

Rýmy typu živo – pivo, po mně – v domě „vrcholí“ v písni Vona de po mě s textem, který dává asi smysl jen kapele samotné: „Vona de po mě a já jsem v domě, ona na mě skromně, tak dělej a strč ho do mě. A já tě mrdám a vona né ne né, a já ti nedám, tak jdi do prdele. Tak ty seš homouš! Tak to teda ne! Seš hnusnej komouš! Jsem věrnej Růženě.

Plusem nahrávky je příjemný (i když fádní a měkký) zvuk z jinak skvělého studia ExAvik v Klatovech. Pokud ale parta vydrží, dospěje, uvědomí si důležitost toho, o čem zpívá, pak snad má šanci najít své publikum nejen z řad svých kamarádů.

Info

Rok vydání: 2016
Label: DIY
Studio: ExAvik, Klatovy
Odkaz: bandzone.cz/zlomenactrnactka

Tracklist

1. Lambo

2. Opička na gumě

3. Oř

4. Voheň na střeše

5. Až jednou

6. Televizní

7. Vona po mě de

8. To je náš styl

O autorovi

1 Comment

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com