Kids and Heroes
Zemřel Tommy Ramone, poslední zakládající člen Ramones
Danny 12/07/2014 Články, Magazín

Smutná zpráva zasáhla celý hudební svět ve večerních hodinách 11. července. Magazín Variety uvedl, že ve věku 62 let zemřel ve svém domově na následky rakoviny žlučovodu Tommy Ramone, bubeník a zakládající člen Ramones.

Tommy emigroval v roce 1957 z Maďarska do USA ještě s rodným jménem Tamás Erdélyi, a když potkal Johna Cummingse, život se mu převrátil vzhůru. Nejdříve založili kapelu The Tangerine Puppets, jenže záhy se skupina rozpadla a v roce 1974 přišel čas pro Ramones. Z Tamáse se stal Tommy a z Johna Johnny.

Tommy Ramone nahrál s kapelou studiová alba Ramones, Leave Home a Rocket To Russia, navíc ještě kultovní živák It’s Alive. Vystřídán za bicími byl Marky Ramonem, nové nahávky Ramones ale stále produkoval, stejně jako třeba desky od Replacements a Redd Kross. Poslední roky života trávil Tommy hraním ve folkovém duu Uncle Monk se svou partnerkou.

Původní sestava Ramones je opět spolu. Tommy, odpočívej v pokoji.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímalo, co si vzít na sebe. Chodí řvát na fotbal, pít na koncerty a číst do hospody. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com