Kids and Heroes
Zemřel Jim Marshall, král světa kytarových zesilovačů
Michaela 05/04/2012 Novinky, Zahraniční

Ve věku úctyhodných 88 let zemřel ve čtvrtek muž, který se nesmazatelně podepsal na zvuku rockové hudby, Jim Marshall. Zakladatel slavné společnosti Marshall Amps, jejíž zesilovače ovlivnily podobu hudby posledních pěti dekád.

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že navždy odešel náš milovaný zakladatel a vůdce v posledních 50 letech, Jim Marshall,“ stojí v oficiálním prohlášení na webu firmy Jimmarshall.co.uk.

Oznámení pokračuje: Kromě výrobce zesilovačů, které si vybral bezpočet kytarových hrdinů, byl Jim také neuvěřitelně skromný a velkorysý muž, který v průběhu několika posledních desetiletí v tichosti věnoval mnoho milionů liber na dobročinné účely.

K odchodu otce zesilovačů už se stihlo vyjádřit množství muzikantů, kteří by bez zesilovače Marshall nezahráli ani akord. Jedním z první byl původní kytarista Guns N‘ Roses Slash:

Zprávy o smrti Jima Marshalla mě hluboce zarmoutily. Rock’n’roll už bez něj nikdy nebude stejný, ale jeho zesilovače budou žít věčně!

Jim Marshall, hudební ikona přezdívaná jako „Father of Loud“, si své první peníze vydělával vyučováním hry na bicí. Našetřené finance využil na zřízení hudebního obchůdku v západním Londýně v roce 1960, kde mezi jeho zákazníky patřili třeba Ritchie Blackmore nebo Pete Townshend (The Who). A zde se při nekonečných debatách o hudbě zrodil v Marshallově hlavě nápad na sestrojení dnes již legendárních aparátů.

O autorovi

Šéfová. V Kids and Heroes od roku 2009. Kontakt: klocova.m@gmail.com

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com