Kids and Heroes
Zemřel Dave Brockie, zpěvák legendárních Gwar
Danny 25/03/2014 Magazín

Oderus Urungus je mrtvý. Ať žije Oderus Urungus. Fiktivní charakter zpěváka trashových Gwar zemřel spolu s jeho autorem, padesátiletým Davem Brockiem, který byl 23. března nalezen ve svém richmondském bytě. Příčinu smrti prokáže až nařízená pitva, už teď je ale jasné, že Gwar postihla rána, která zacelit nepůjde.

Brockie byl jediným zakládajícím členem v současném line-upu, hlavní tvůrce textů i vizuálu, pankáč v gumové masce. Jeho poslední studiovou nahrávkou tak zůstává loňské album Battle Maximus, třináctá deska v historii kapely. Na svých webových stránkách na frontmana Gwar vzpomínají třeba Misfits, Cancer Bats nebo Alkaline Trio.

Právě díky osobě Dava Brockieho v sobě Gwar spojovali trash metal s punkrockem, úchvatnou grafiku a nápady, nadsázku a vtip. Další osud Gwar a celé armády pódiových otroků je nejistý, ale nyní vlastně nepodstatný. Syn superpočítače a Petriho misky zemřel po 43 miliardách let. Davie, spočiň v pokoji.

O autorovi

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com