Kids and Heroes
Září v Brně: Kluby otevírají dveře, projděte skrz
Marek Hadrbolec 29/08/2021 Pozvánky

S koncem léta se každý rok pomalu otevírají dveře (nejen) brněnských klubů. A letos je tohle odemykání ještě o něco veselejší, vzhledem k tomu, že v mezeře mezi rozvolněním opatření a letní sezónou se toho stihlo udát jen málo. Teď ale klepe na dveře září, a minimálně v Brně je na co se těšit. Tak vybírejte.

 

Září začíná dobrými úmysly

Veletrh Smrti (Bajkazyl Brno) – 1. 9. 2021

Kolektiv STOP IDET bojuje už dlouhá léta proti pořádání zbrojařského veletrhu IDET v Brně. S myšlenkou, že moderní, uvědomělá společnost a město jako je Brno nemá mít prsty namočené ve špinavém obchodě se zbraněmi, pořádá kolektiv i letos koncert na podporu své myšlenky. A tentokrát je pěkně nabitý – zahrají Blank Out, Altercast, Godot Youth, Strage Di Sato, Empty Hall of Fame, Moral Hangover a Thalidomide. Ne válce, ne zbrojení.

Benefit na podporu Zapatistické výpravy (Bajkazyl Brno) – 4. 9. 2021

Rychlé a divoké sety v kontrastu se zapatistickým heslem „Jdeme pomalu, protože jdeme daleko.“ Taková bude ve zkratce atmosféra benefičního večera na podporu Výpravy na život zapatistického kolektivu po Evropě. Pomoct nosičům ideálů svobody, práv menšin a boje proti enviromentální krizi a negativním dopadům kapitalismu vyrazí v rámci svého turné „Brunátné násilí TOUR“ Decultivate, Prugelknabe a Terminator X.

Hardcore benefit (Bajkazyl Brno) – 11. 9. 2021

A do třetice koncert s dobrým úmyslem. Black/violence úderka Kronstadt se rozhodla pomoct Domovu sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou, instituci, která pomáhá zejména znevýhodněným matkám a jejich dětem. V České republice je poslání tohoto domu ojedinělé, i proto potřebuje a naplno využije každou korunu. Na pomoc s Kronstadt vyráží pestrá směsice kapel: Scholl Division, Dead Stone, Anthropoid a Kruhy. Projekce, metal, emo, zlo i solidarita – to vše v jeden večer a na jednom místě.

Ach, ten Kabinet…

Křest desky Tryo (Kabinet Múz) – 22. 9. 2021

S mírným zpožděním, ale přece. Na křest debutové desky brněnské indie kapely tryo jsme si museli několik měsíců počkat. Teď už je ale ten pravý čas představit album sustainable gardening, vydané pod Kabinet Records, se vším všudy. Barevný indie háv i shoegazové mlhy, taková je hudba mladé trojice, kterou na křtu doprovodí kapely February a Lakoon. Sustainable gardening je deska o neustálém pohybu, který je třeba si užít. Tak se přijďte pohýbat.

Hopes, Krang, Hever a Dead Stone (Kabinet Múz) – 24. 9. 2021

Liberečtí Hopes se vrací do Kabinetu. Hardcore punková úderka proslulá živelnými shows s obrovskou porcí energie přijíždí do Brna v doprovodu, který vám rozhýbe kolena. Kromě Hopes totiž sál Kabinetu Múz rozezní také punkrockoví Krang se svou novou deskou, poctivý lopato-hardcore Hever a taky mladá hardcorová krev Dead Stone z Českých Budějovic. Jestli máš v sobě alespoň trochu lásky k „tvrdému jádru,“ tohle si moc užiješ.

Rožnov v Brně (Kabinet Múz) – 25. 9. 2021

Jasně, stává se, že do nějakého klubu dorazí více kapel z jiného města, ale aby přijelo celé město? To se může stát snad jen v Brně. Akce Rožnov v Brně se měla původně stát už v dávné minulosti, kvůli kulturním omezením se ale několikrát přesouvala, až skončila právě na tomhle datu. Celý program večera, který jihomoravské metropoli představí kulturní a umělecké scény svérázného Rožnova pod Radhoštěm, zatím ještě obestírá závoj tajemství. S jistotou se ale dočkáme koncertu místních punkových formací, které se nebojí experimentů ani elektroniky. Zahrají přinejmenším Chorobopop a Kultra!

Křest desky Ctib (Kabinet Múz) – 29. 9. 2021

Tak Kampak?! Ptá se Ctib na své debutové velké desce, kterou si na konci září pokřtí v Kabinetu Múz. A protože svět je malý, tak právě Kabinet Múz, nebo spíše jeho část jménem Kabinet Records, je také vydavatelem téhle desky. Desky, která je plná jak tanečních rytmů, tak štiplavých punkových ideálů. Jestli Ctiba na křtu doprovodí nějaká další hudební uskupení, zůstává zatím otázkou. I kdyby se ale tahle kultovní persona rožnovské scény objevila na pódiu za celý večer jako jediná, bude to stát za to.

Křest desek Vellocet Roll a Plusminusnula (Kabinet Múz) – 30. 9. 2021

Ještě jeden křest na závěr. A tentokrát rovnou dvojitý. Novinky v Kabinetu Múz pokřtí kapely Vellocet Roll a Plusminusnula. Deska A Land Ridden By Darkness od Vellocet Roll následuje působivý debut kapely A Man Asleep z roku 2019. A zároveň také dokončuje přeměnu, kterou si Velocet Roll od té doby prošly. Poetiku i špinavý zvuk na své nové desce, která vyšla už letos v červnu, Nový zprávy žádný, předvedou naživo v rámci křtu Plusminusnula. Trojlístek kapel doplní mladá krev v podání Obligatne, nadějné formace pod vedením zpěvačky Kristíny Mindové.

A jeden výlet do Olomouce na závěr

Generator Terror Attack vol.1 (Baumax nebo SF MINI, Olomouc) – 3. 9. 2021

Možná se ještě neví, kde přesně tahle akce bude, ale vy z ní určitě nespouštějte oči. SF Mini crew se probouzí z letního opojení, a to v doprovodu silné sestavy kapel. Skate fast, play faster – tak zní heslo téhle akce, kde vystoupí Decultivate, Prugelknabe, Skiplife, Lickspit a Terminator X. Tohle zní jako pořádně zábavný ušní výplach. Veselou náladu a skejty sebou, víc info soon. Tak si to hlídejte!

Foto: Kabinet Múz

O autorovi

Diskuze

  • Facebook(0)
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com