Kids and Heroes
Začiatok Konca – Zovretá Päsť
Hurvy 01/06/2012 CD, Recenze

Dva roky trvalo slovenské kapele Začiatok Konca než vydala další album. Roky ale uplynuly jako voda a nová deska už je venku a hledá si svoje posluchače. Pokud by vás zajímalo kolikátá že to za těch více jak dvacet roků už je, tak šestá. Myslím, že ZK není třeba nijak představovat a mrkneme se rovnou na to co asi všechny zajímá.

Začnu obalem. Obal je parádní a Tlusťoch odvedl výbornou práci. V černozlatém digipacku najdete texty, fotky, děkovačky i trošku reklamy. Taky na vás vypadne jedna parádní samolepka. Jedenáct je číslo, které značí počet skladeb na stříbrné placce. Ještě z kraje nějaké ty  novinky. Novko už není jediný zpěvák a kapela má dalšího zpěváka, který se jmenuje Trojan. Trojan už pomáhal na nahrávání nové desky a i když se hodně soustředím, tak Novka ani Trojana vždycky nedokážu pořádně rozeznat. Přiznám se, že to mi vůbec nevadí. Nedokážu si představit kdyby každý měl jiný hlas. Takhle je to prostě v pořádku a posluchač si hned zvykne. Prostě to jede jako dobře namazanej stroj.

Po textové stránce je album dost ostré. Většina textů se strefuje do dnešního dění, jako například skladba N.W.O., ve které se zpívá, že sme jen otroci a doufáme že naši děti se budou mít lépe. I já si tak občas  připadám. Těch výborných písniček je víc: Staré časy, Na konci tma nebo Dead Man. Nemá cenu tady vyjmenovat všechny. Ale kdo zná ZK ví, že žádná  slabší skladba se nekoná. Na desku se dostala i jedna starší skladba, která  byla původně nahraná pro desku Another day… a Zlá hra od D.N.S.J. Crew.

Muzika je jako vždy ta nejlepší a ZK si pořád drží stejný standart. To co fungovalo na minulých deskách funguje i zde a je to dotažené k ještě vetší dokonalosti. Na desku se i dostali nástroje, které nejsou pro ZK tak typické například piano nebo fujara. Pokud jste měli rádi melodické songy, parádní refrény, promakaná kytarová sólíčka tak se máte na co těšit.

Nová deska s názvem Zovretá Päsť vyšla v režii kapely a je opravdu povedená. Co říct závěrem snad jen podpořte kapelu. Začiatok Konca si to určitě zaslouží.

Tracklist:
01. Na konci tma
02. Čo sa stane
03. N.W.O
04. Staré časy
05. Tie roky sú fuč
06. Uhol pohľadu
07. Chráň si chrbát
08. Dni keď sa nevzdávaš
09. Posraná situácia
10. Zlá hra
11. Dead Man

O autorovi

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com