Kids and Heroes
Yellowcard oslaví 10. výročí přelomového alba Ocean Avenue v Roxy
Redakce 04/10/2013 Pozvánky

Milovníci pop-punku a zejména pak americké party Yellowcard vytáhněte diáře a pište si: 7. 11. Yellowcard Ocean Avenue Acoustic – The Tour @ ROXY! Pětičlenná kapela z floridského Jacksonville letos slaví deset let od vydání průlomového singlu Ocean Avenue a stejnojmenného alba! Při té příležitosti vydali v srpnu jeho akustickou verzi a následně vyrazili na unikátní turné, v jehož rámci akusticky přehrají celé album Ocean Avenue a na závěr přidají – už klasicky elektricky – ty nej vypalovačky z ostatních alb. Coby speciální hosté v Roxy zahrají švédští Like Torches. Vstupenky jsou v prodeji za 400 korun.

„22. červenec 2003, kdy vyšlo album Ocean Avenue, navždy změnil naše životy,“ vyznává se kapela ve společném prohlášení.

Nevěděli jsme, co se z Ocean Avenue stane, ale je to důležitá kapitola našeho příběhu, která nemůže být nikdy zapomenuta, a když přišlo na to, že letos budeme slavit desáté výročí od vydání, bylo od začátku jasné, že chceme udělat víc než jen obyčejné tour,“ uvádí Yellowcard vydání Ocean Avenue Acoustic, které vyšlo 13. 8, kromě obyčejné verze také v limitované edici s exkluzivním bílým vinylem, ručně psanými texty Ryana Keye a dalšími specialitami.

Těsně po vydání pak kapela vyrazila na v úvodu zmiňované tour Ocean Avenue Acoustic, v jehož rámci zahraje v USA, Austrálii i Evropě včetně ČR, kde se Yellowcard zatím ukázali dvakrát, konkrétně loni na Trutnovském festivalu a v roce 2011 v našlapaném Lucerna Music Baru.

Jedna z nejpopulárnějších pop-punkových skupin současnosti, kterou tvoří Ryan Key (vokály, kytara), Sean Mackin (housle), Longineu „LP“ Parsons (bicí), Ryan Mendez (kytara) a Josh Portman (basa), dosud vydala osm řadových alb, jichž se prodalo více než dva a půl miliónu kopií a s osmi singly včetně mega hitu Ocean Avenue se dostala do americké Top 40. Zatím poslední řadovkou Yellowcard je loňská deska Southern Air, která vyšla na labelu Hopeless Records a debutovala v americkém Billboard Top 100 na skvělém desátém místě a stala se tak druhým albem Yellowcard v Top 10 a pátým v Top 20.

Letošek bude pro nás a naše fanoušky skvělým rokem! Ocean Avenue je odkaz, na který jsme všichni opravdu pyšní, takže jak do akustického alba, tak do následného turné vkládáme opravdu hodně práce a úsilí. Děkujeme za vaši neustávající lásku a podporu a těšíme se na vás 7. 11. v ROXY!“ uzavírá kapela, která zároveň vybízí své fanoušky, aby s ní sdíleli své oblíbené zážitky spjaté s Yellowcard na adrese moment.yellowcardrock.com, kam můžete přispívat svými příspěvky z Instagramu nebo Twitteru použitím hashtagu #YCMoment.

O autorovi

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com