Kids and Heroes
Warcollapse – Bound To Die
Martin Suicide 07/01/2022 EP, Recenze

Warcollapse, jedni z těch, kteří v 90. letech výrazně napomohli propojení mikro škatulek d-beat a crust a v místním prostředí, navíc s i jejich téměř automatickou asociací se Skandinávií se před relativně nedávnou dobou nadechli k druhému životu a nyní se po dvou letech znovu hlásí o slovo s novou nahrávkou. Návdavkem se o její vydání opět postaralo domácí vydavatelství, jen tentokrát je to pro změnu Phobia Records.

Sedmipalcové EP s názvem Bound To Die v zásadě pokračuje tam, kde skončila předchozí deska. Tedy v přímočarém a temném hardcore punku, poháněném charakteristickým zdivočelým d-beatem a se záhrobnickým hrdelním křikem zpěváka. Vše se žene neúprosně kupředu za řevu a díky hlučící kanonádě nabuzených kytar. Úvodní Manipulerad v tomto ohledu působí obzvlášť efektně. S moderním vyzněním se tu, přesně tak jako na předešlé desce, navazuje na temnotou obestřený d-takt klasického švédského hardcore, jehož rodokmen počíná na úsvitu osmdesátých let. Pro mě osobně je ovšem hitem desky dischargeovsky pojatá třetí Skin One Up, znějící jako zbrutalizovaná variace na tvorbu britských ikon z éry okolo nahrávek Warning / The Price Of Silence.

Deset minut zde obsaženého krystalického crust hardcore v podání Warcollapse zní i dnes svěže a dynamicky a mě jejich poslední nahrávky až nečekaně baví. Bound To Die je toho dalším důkazem. Díky ponuré ilustraci to pak platí dvojnásob. Umrlec ohlodaný do stavu kostry, lebky, náhrobky a tomu všemu vládnoucí krkavec, co víc si ještě od stylové kresby přát.

Vydavatel: Phobia Records
Rok vydání: 2021
1. Manipulerad
2. Bound To Die
3. Skin One Up
4. Hate And Disdain

O autorovi

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Diskuze

  • Facebook(0)
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com