Kids and Heroes
Vzpomínka na žhavé zakončení klubové sezony. DZ Deathrays a Thrashsurf v Praze
Tony Youngfield 18/08/2019 Reporty

„Vzpomínka na uplynulou klubovou sezonu, část druhá“. V druhé, závěrečné části vzpomínání na klubovou sezonu 18/19 se podíváme na jeden koncert, utopený v potu. Horký červen, začátek týdne… Nic z toho nám nezabránilo vyrazit do Café V lese na show po necelém roce se navrátivších miláčků z daleké Austrálie, thrash-popových a dance-punkových DZ Deathrays. S vervou jim sekundovali znojemští thrash-punkoví Thrashsurf.

Ohlédnutím za letošní show DZ Deathrays si zároveň připomínáme výročí jejich loňské návštěvy stejného místa ve Vršovicích. A je jedno, jestli bylo brzké nebo pozdní léto, atmosféra byla při obou příležitostech rozevlátá a kouzelná. Podobné tváře, spousta známých a přátel, Krymská nikdy nebyla lepším místem na surfování. Před večerkou naproti podniku potkáváme Sida z Thrashsurf, ten je před koncertem poněkud na trní: „Mám z toho šulina jak patentku, jak jsem nervózní!“ Žádné strachy, bude večírek. Thrashsurf ho zahajují více než důstojně, během chvíle se klub rozehřívá přívalem čerstvého thrash punku s neodolatelným puncem old school energie. Svižný set, zapamatovatelné songy a celkový dojem, kořeněný špetkou skromného humoru. Pokud by snad kapela na okamžik zaváhala či znejistěla, vděčné publikum ji nenechalo na holičkách.

Možná nebylo Café V lese až natolik narvané po strop, jako loni v srpnu, ale stejně jsme se s partou lidí na okraji společnosti cítili blaženě. DZ Deathrays jsou nepochybně jedním z těch obdivuhodných úkazů, přinášejících závan neskutečně pozitivní energie a upřímného pohodářství na každém koncertě. Hned v úvodu koncertu jsme začali řádit jako urvaní ze řetězu, loňský stagediving nabral letošní obrátky a běhalo se pro jistotu z publika na pódium ze strany, pořád dokola. Krom všech posluchačsky vděčných fláků a hitovek zabloudili DZD i do temných vod úplně rané tvorby a oprášili několik „vykopávkových“ skladeb. Vzájemné nadšení kapela-fanoušci se nejen opakovalo, ale ještě utvrdilo. Pečetí tohoto svazku se stala ochutnávka nejčerstvější tvorby a slib nového alba. Také máte muzikální oblíbence, na jejichž návrat nebo vlastní výlet na jejich show se začínáte těšit už s posledním utichajícím tónem právě končícího koncertu?

Foto: Rick Clifford Rcstills

O autorovi

V K&H od června 2013. Od klasiky, jazzu, rock'n'rollu, country, rhythm'n'blues, swingu nebo rockabilly, přes ska, reggae, rocksteady, 2 tone, northern soul, punk, oi!, hardcore až po psychobilly, goth, surf, garáž, psychedelii nebo folk a celtic. 55% rock'n'roller, 69% skinhead, 77% punk rocker, 161% tolerant human being and hooligan gentleman. Bohemians 1905, St. Pauli. Music, writing, movies, friends and booze... Gimme more!!!

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com