Kids and Heroes
VÝTAH: Srpen, měsíc plný politicko-vojenských konfliktů
Ciba 02/09/2013 Sloupky, Výtah

Nástup malých capartů do školy udělal definitivní konec za dvěma prázdninovými měsíci a uzavřel tak období, které je charakteristické přehlídkou open air akcí a extrémních hodovaček pod širým nebem. Druhý prázdninový měsíc začal zcela idylicky. Na vysoko nastavenou laťku od červencových Mocných zvuků se snažil hned zkraje měsíce odpovědět jubilejní 10. ročník pořádné punkové přehlídky s názvem Pod Parou. Obsáhlý report přinesl kolega Vojta, takže podrobností chtivý čtenář si může detaily zjistit. Navíc pokládám za vhodné přečíst si informace od přímého účastníka, než od vořežpruta píšícího tento článek z pohodlí západočeského panelákového bytu, který se akce přímo neúčastnil.

Jak krásně nám ten měsíc začal, v o to temnějších barvách končí. Zdá se, že v Bílém domě zasedá celé spektrum fanatických fanoušků kapely Anti-Flag a jsou pravděpodobně zarmouceni tím, že kapela má málo inspirujícího materiálu pro novou tvorbu. Abychom nemuseli dlouho čekat na novou desku kapely, rozhodly se Spojené státy zvážit vojenský zásah v oblasti Blízkého východu. Někteří méně znalí občané a senzacechtivci hovoří o třetím celosvětovém konfliktu. My, seznámení s podrobnostmi celé situace, můžeme události přijímat s ledovým klidem, protože výsledkem celé šarvátky bude maximálně nový materiál pro naše uši.

I když už se podařilo vyvrátit mýtus o světovém konfliktu a nalezli jsme pravý důvod vojenské akce v Sýrii, je pravdou, že k určitým společenským změnám na poli punkrocku dochází. V New Yorku zmizela legendární zeď Joe Strummera. Ještě horší zpráva přišla z tábora rockových králů Mötorhead. Hudební nestor a legendární vousáč, Lemmy, kterému proudí v těle krev, která po odběru vykazuje minimálně 30 % vol. alkoholu, byl nucen ze zdravotních důvodů přerušit vystoupení na věhlasném Wacken festu. Doufejme, že král všemožných mejdanů ještě neřekl poslední slovo, protože ruku na srdce: Dokážete si představit svět bez Mötorhead?

V globálním měřítku se v srpnu událo mnoho převratných změn. Jaká byla reakce v kotlině uctívačů kapely Kabát? Zde jako vždy nikdo na nic nehleděl a dělali jsme si politiku po našem. Zemanova vláda podle očekávání nezískala důvěru, a tak se historicky prvně samorozpustila Poslanecká sněmovna a republiku znovu zahalila nová hesla a nové sliby se starými tvářemi, které budou usilovat o návrat do opuštěných lavic v předčasných volbách. V srpnu navíc začal soudní proces s českým someliérem numero uno, Davidem Rathem. Není divu, že takový kocourkov nezažila ani alkoholová královna a poslední návštěvnice Mighty Iveta, nyní spíše známá jako Džambulka. Iveta usoudila, že v této situaci už ani chlast nepomůže a obrátila svůj život naruby. Sekla s ohnivou vodou a začíná od píky od čisté lásky. Celému světu oznámila chystaný sňatek s Rychtářem, Macurou, Pomejem nebo nějakým jiným Hurvínkem. Hurvínkovi se tímto omlouvám, že ho spojuji s něčím tak mimozemským, nezaslouží si to ani v nejmenším. Uvidíme, jak tento příběh z červené knihovny dopadne.

Punkrockový volič, který nechce studovat sliby politické, může vybírat ze slibů hudebních a očekávat, které dojdou naplnění. Objevila se informace, že Blink 182 chystají na příští rok novou desku, prozrazen byl i název nového materiálu od Rancid. Tak už jen aby to bylo venku. Do té doby sluchátka na uši, volume doprava a zase za měsíc!

O autorovi

Tolerantní ke každé muzice dělané na hudební nástroje. Čím méně nástrojů, tím méně tolerance.

Comments are closed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com